PARTNER PORTALU
Rodzinny dom pod Gdańskiem. Elegancki salon, nowoczesna kuchnia!

Rodzinny dom pod Gdańskiem. Elegancki salon, nowoczesna kuchnia!

Autor: Ewa Kozioł
16 sie 2022 12:13

Ponad 200-metrowy dom z ogromnym ogrodem znajduje się pod Gdańskiem. Wnętrze jest funkcjonalne, a przy tym eleganckie w swej ponadczasowej prostocie, jednak niepozbawione charakteru. Takie, w których życie rodzinne bez trudu będzie ukazywać wyłącznie swe najpiękniejsze barwy.

Dom należy do małżeństwa, które właśnie pod Gdańskiem postanowiło znaleźć swoją oazę spokoju i stworzyć tu wymarzoną przestrzeń do życia. Właściciele mieli od początku własną wizję aranżacji wnętrza oraz bardzo określone preferencje stylistyczne. Podobały im się wnętrza z dużą ilością drewna na tle czerni i szarości, ale nie stronili od stylowych dodatków w postaci kamiennych wzorów calacatty i złota. Dom jest kolejną realizacją właścicieli, tym razem docelową i finalną, mającą spełnić wszystkie dotychczasowe oczekiwania. O pracowni Versalka Studio klienci dowiedzieli się lokalnie, gdyż Agata Komar od lat działa w tej części Trójmiasta.

Szary narożnik i kominek w salonie

Właściciele zainspirowani byli loftowymi wnętrzami, jednocześnie ich wymarzony dom miał być przytulny, przestrzenny, z nutą luksusu i elegancji. Wszystkie założenia aranżacyjne zostały w pełni zrealizowane i połączone ze sobą. Dzięki owocnej współpracy projektantki z inwestorami stworzono tu ciekawą i stylową aranżację.

Część dzienną domu stanowi przestronny, około 80-metrowy salon, połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Czerń i szarość znalazły swoje odzwierciedlenie na ścianach, w meblach, a przede wszystkim na ogromnej sofie modułowej, będącym centralnym i głównym elementem wyposażenia wnętrza. Projektantka zaproponowała inwestorom polską markę Gala Collezione. Na miękkich obiciach narożnika Karato zaproponowano ciemnoszarą, współgrającą z wystrojem domu kolorystykę. Właściciele docenili praktyczne połączenie wygody z przyjemną dla oka formą narożnika. Forma Karato zachęca do błogiego odpoczynku, jednocześnie tworząc w salonie przytulną atmosferę. Uwagę w salonie przyciąga również kominek, na tle czarnego spieku kwarcowego z jasnym delikatnym użyleniem oraz duży drewnopodobny panel.

Meble na wymiar

Wszystkie meble znajdujące się w domu wykonane zostały z dbałością o każdy szczegół, a firma stolarska stanęła na wysokości zadania i zrealizowała założenia projektowe mebli, przedstawiając przy tym własne pomysły i ciekawe rozwiązania.

Serce domu to biało-czarna kuchnia. Kontrast jeszcze bardziej podkreśla jej elegancję i charakter. Niebanalny akcent stanowi ukryty i wyjeżdżający z blatu barek, pomysł samego właściciela, który ceni sobie nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Uwagę przykuwa duża ilość drewna oraz materiałów drewnopodobnych w postaci paneli na ścianach czy płytek na podłodze, dzięki czemu cała aranżacja pomimo swej surowości jest ciepła i przytulna.

Czerń, drewno i złoto w łazienkach

Kwintesencję stylu i luksusu stanowią tu niewątpliwe także trzy łazienki. W każdej z nich kolorem bazowym jest czerń przeplatana elementami drewna i złota. Biała ceramika, czarna armatura, a także zjawiskowe ledowe oświetlenie, tworzą klimat niczym z najlepszych hotelowych salonów kąpielowych. Na szczególną uwagę zasługuje największa łazienka, z wolnostojącą wanną, czarnym połyskującym sufitem napinanym oraz wysokiej jakości drewnianymi panelami na ścianach.

Autorka projektu: Agata Komar, Versalka Studio, www.versalkastudio.pl

Zdjęcie: Agata Komar, Versalka Studio

Zobacz więcej: 100-metrowy dom pod Wrocławiem. Nowoczesny salon, biała kuchnia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także