Rozmowy z przyjaciółmi. Zobacz jak mieszkają główni bohaterowie serialu!

Rozmowy z przyjaciółmi. Zobacz jak mieszkają główni bohaterowie serialu!

Autor: Ewa Kozioł
29 cze 2022 17:23

Melissa i Nick to główny bohaterowie serialu "Rozmowy z przyjaciółmi". Wynajęty przez nich dom jest perfekcyjny – przestronny, zaprojektowany z pasją, akcentujący ikony designu, a kuchnia małżonków współgra z ich charakterem.

"Rozmowy z przyjaciółmi" to nowy miniserial na HBO Max na podstawie debiutanckiej powieści o tym samym tytule, autorstwa irlandzkiej pisarki Sally Rooney. Reżyser Lenny Abrahamson po raz drugi podejmuje się ekranizacji książki pisarki, i to w tak krótkim czasie po wielkim sukcesie zmysłowego serialu Normalni ludzie. Jednak choć oba seriale kipią od emocji, to właśnie w "Rozmowach z przyjaciółmi" jest wyeksponowane to, co kochamy najbardziej – design. Aranżacje wnętrz są ucztą dla widza i idealnym tłem do trudnych rozmów prowadzonych przez czwórkę głównych postaci: Frances, jej ex-partnerkę Bobbi oraz artystyczne małżeństwo Melissę i Nicka. Czworokąt ich relacji jest bazą skomplikowanej narracji. Z punktu widzenia miłośników wysmakowanych wnętrz skupimy się na domach Melissy i Nicka.

Melissa i Nick to młode, artystyczne małżeństwo, ona jest eseistką i fotografką, on – aktorem. Wynajęty przez nich dom jest perfekcyjny – przestronny, zaprojektowany z pasją, akcentujący ikony designu, a kuchnia małżonków współgra z ich charakterem. 

Salon i jadalnia Melissy i Nicka 

W salonie i jadalni rozgościły się style skandynawski i mid-century modern. Oba pomieszczenia sprzyjają bankietom i imprezom koktajlowym w większym gronie. W salonie tradycja miesza się z nowoczesnością połowy wieku. Na perskim dywanie, duży tekowy stół i komplet duńskich krzeseł z plecionymi siedziskami. W drugiej bardziej kameralnej jadalni przy patio stół w stylu rustykalnym z siedziskami vintage nie do pary, wśród których wyróżnia się krzesło 3107 projektu Arne Jacobsena, dodające charakteru.

W tych pomieszczeniach zachwyca sztuka. Umieszczone tu obrazy są bardziej formalne, geometryczne przez co racjonalne i zachowawcze. Salon i jadalnia to reprezentacyjnej części domu, choć są dostępna dla wszystkich i sprzyjają rozmowom typu small-talk, to właśnie tu często poruszane są te bardziej intymne, ale też wyważone rozmowy.

Kuchnia Melissy i Nicka

Najlepsze rozmowy prowadzi się w kuchni, z kieliszkiem w dłoni. W ten sposób są szczere, bardziej autentyczne i naturalne. W centrum kompozycji, nad wyspą kuchenną są dwie największe, czerwone lampy Flowerpot VP2 projektu Vernera Pantona, marki &Tradition. Odzwierciedlają one ruch Flower Power lat 60., czyli przełamywanie konwencji i bardziej otwarty, nowoczesny sposób myślenia, promujący pokój i harmonię.

Prezentowane na otwartych półkach kieliszki, ceramika i akcesoria do gotowania są minimalistyczne, zaprojektowane przez najwybitniejszych designerów, z najlepszych materiałów. Para gustuje w wizjonerskich obiektach, które są też bardzo praktyczne. Do tej kolekcji należą: kieliszki marki Holmegaard, naczynia do gotowania Emile Henry, czy dekoracyjne akcesoria Alessi. Wisienka na torcie w aranżacji serialowej scenografii są abstrakcyjne grafiki i obrazy współgrające z charakterem domowników. W kuchni znajduje się skomplikowana abstrakcja organiczna, nawiązująca do zawiłości labiryntu, którą można interpretować jako trudności w relacji małżeńskiej. Przy tym kolorystyka obrazu jest spójna z ikoniczną lampą Pantona. 

Willa wakacyjna w Chorwacji

Podróże inspirują i tworzą dobrą atmosferę do rozmów, nawet takich, które wydają się trudne do wyrażenia w najbliższymi gronie. Z podróży do słonecznej Chorwacji szczególnie zachwycają kolorowe, ceramiczne misy i wiszące dekoracyjne talerze. Receptura tej aranżacji to zupełna swoboda. Liczy się tu ilość, kolor i nietradycyjne połączenia. Zachwycają plecione ozdoby wyeksponowane na surowej kamiennej ścianie lub rustykalnym drewnie.

Idealnie w klimat wypoczynku nad Adriatykiem wpiszą się dodatki w stylu vintage – kolorowa ceramika i zabytkowe srebra. Ta kontrastowa mieszanka, z meblami z rattanu i wikliny podkreśli spontaniczność konwersacji. Umilajacym wakacyjny czas dodatkiem będzie zaparzacz do kawy french press marki Hay. Różnorodność produktów Vila Hermanos sprawia, że zabierzesz swój ulubiony zapach gdziekolwiek zapragniesz. Podczas gdy spray zapachowy Apothecary Black Fig and Neroli może podróżować w torebce czy plecaku podręcznym, świeca i dyfuzor Apothecary Italian Cities Florence świetnie dopełnią atmosferę domową, ale też sprawdzą się w biurze i na spotkaniu biznesowym. 

Źródło: yestersen.com

Zdjęcia pochodzą z serialu „Rozmowy z przyjaciółmi” dostępnego w HBO Max.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także