×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Siła spokoju. Polskie wnętrze ze światową nagrodą! Zaglądamy do środka!

Siła spokoju. Polskie wnętrze ze światową nagrodą! Zaglądamy do środka!

Autor: Ewa Kozioł
10 lis 2021 11:20

Polska pracownia HOLA Design otrzymała nagrodę w międzynarodowym konkursie International Property Awards. Jury doceniło wnętrze, które projektanci wdzięcznie nazwali "Siła spokoju".

– Jury konkursu International Property Awards było już z nami w wielu domach naszego projektu. Tym razem zapraszamy do takiego, które nazwaliśmy Siłą spokoju. Jego mieszkańcami są dwie dorosłe osoby. Ich wymarzone miejsce do życia to wnętrze w stylu ponadczasowej elegancji, z elementami klasyki, ale bez akcentów wprost nawiązujących do glamour. Życzeniem inwestorów było także, aby w ich domu było jasno i przestronnie, co stało się możliwe m.in. dzięki dużej ilości okien. Dodatkowo ten efekt potęgują liczne lustra i zaproponowane przez naszą pracownię przeszklenia – relacjonują Monika i Adam Bronikowscy, współwłaściciele HOLA Design.

Wnętrze zostało wykończone materiałami naturalnymi, takimi jak drewno (dąb olejowany) i kamień. Pojawiło się w nim także wiele szlachetnych elementów aranżacyjnych, jak sztukateria, subtelne tapety, czarne dodatki. Na uwagę zasługują takie akcenty jak delikatny detal stiukowy powtórzony na frontach mebli do zabudowy. Elegancja króluje tu nie tylko na parterze, ale także na klatce schodowej łączącej dwa poziomy i na piętrze. W domu dostrzegamy klasyczny podział funkcji, gdzie na dole są kuchnia, jadalnia i strefa wypoczynkowa, na górze zaś – stylowe sypialnie i łazienki.

Aranżacja oddaje preferencje klientów, zarówno, jeśli chodzi o kolorystykę, jak i o formę wyposażenia. Nie sposób nie zauważyć sympatii do elementów pikowanych. Znajdziemy je niemal w każdym pomieszczeniu, a w szczególności w salonie i sypialniach. Do wymarzonych przez inwestorów elementów wystroju należą także wolnostojąca wanna w sypialni (na tle inteligentnego szkła, które jest sterowane elektrycznie od przezroczystego do mlecznego) oraz dekoracyjny okap w kuchni. W domu znalazło się wiele efektownych opraw oświetleniowych. Są również – niewidoczne na pierwszy rzut oka – rozwiązania zwiększające codzienny komfort życia, jak ogrzewanie podłogowe czy system inteligentnego domu. Całość stanowi doskonałą scenografię do życia pełnego codziennego spokoju.

Zdjęcia: Yassen Hristov. Stylizacja: Patrycja Rabińska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także