Stylowe wnętrze. Zobacz jak urządzono mieszkanie na warszawskim Mokotowie!

Stylowe wnętrze. Zobacz jak urządzono mieszkanie na warszawskim Mokotowie!

Autor: Ewa Kozioł
02 lis 2020 14:11

Wnętrze urządzone jest w stylu nowojorskim w lekko chłodnej kolorystyce. Zachwyca subtelną mieszanką elementów klasycznych, loftowych oraz glamour. Pięknie i z klasą!

Mieszkanie o powierzchni stu metrów kwadratowych znajduje się na warszawskim Mokotowie. Jest pięknym i bardzo wygodnym miejscem do życia dla młodego małżeństwa z dwójką dzieci. To już drugie mieszkanie, które dla właścicieli zaprojektował architekt Dariusz Grabowski. Pierwszy projekt niestety nie doczekał się realizacji. Do dziś deweloper nie oddał bowiem do użytku całego budynku, w którym znajduje się mieszkanie.

Założenia do pierwszego projektu były bardzo podobne. Wnętrze miało być jasne, raczej ciepłe i z elementami klasycznymi (sztukaterie) i biało-czarną mozaiką na podłogach. Tym razem charakter wnętrza został jednak bardziej sprecyzowany. Właściciele postawili na styl nowojorski – dla odmiany w lekko chłodniejszej kolorystyce. Dominują tu więc jasne szarości i popiele, które zostały dobrane do koloru ulubionego swetra właścicielki. Jedynie sypialnię ocieplono stonowanym beżem na ścianach.

Styl nowojorski pozwala na łączenie różnych charakterów: bardzo klasycznego, loftowego oraz glamour. Każdy w nich odnajdziemy w tym wnętrzu – podkreśla architekt Dariusz Grabowski. Listwy ścienne, kinkiety, żyrandol w sypialni i gzymsy sufitowe to klasyczne elementy, które nadają wnętrzu subtelnej elegancji. Loftowy charakter odnajdziemy w wykonanym na zamówienie stole na  stalowym stelażu malowanym na czarno z blatem z parkietu, metalowych krzesłach Paris oraz przeszklonych witrynach, pełniących funkcję kredensu. W mieszkaniu nie brakuje również odniesień do stylistyki glamour. Mamy tu bowiem oryginalną komodę z czarnego MDF-u w połysku i ażurowymi frontami z lustrzanym tłem, błyszczącą lampę nad stołem w jadalni oraz liczne dekoracje.

Ściany w salonie i w jadalni piękne zdobią niezwykłe zdjęcia w klimacie vintage, w sypialni dekoruje je portret ślubny właścicieli, w holu zaś postery motywacyjne. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fototapeta w holu. To zdjęcie z warszawskiego archiwum PKiN znalezione przez właścicielkę. Na dotarcie do oryginału poświęciła sporo czasu, ale mimo nowojorskiego charakteru mieszkania zależało jej także na rodzimym akcencie – opowiada architekt.

Autor projektu: Dariusz Grabowski, Dagar Studio, www.dagarstudio.pl 

Zdjęcia: Paweł Martyniuk 

Zobacz także Piękne, nowoczesne wnętrze. To mieszkanie jest też bardzo wygodne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także