×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Świetny projekt z Sopotu. Tak wygląda typowy dom-kostka po metamorfozie!

Świetny projekt z Sopotu. Tak wygląda typowy dom-kostka po metamorfozie!

Autor: Justyna Łotowska
05 maj 2021 16:30
Aktualizacja: 05 sie 2021 09:11

And.home to trójmiejski duet architektek wnętrz. To właśnie on stoi za projektem wnętrz typowej "kostki" z lat 60, która po gruntownym remoncie stała się wygodnym i nowoczesnym domem dla czteroosobowej rodziny.

Głównym celem zmian było maksymalne otwarcie budynku na stary sopocki ogród. Przebudowa nie trwała długo, bo zaledwie 6 miesięcy. 

- Główna zmiana w budynku polegała na wymianie okien i powiększeniu otworów okiennych tak, by obraz za oknem był częścią domu - wyjaśniają architektki z and.home. 

Powierzchnia domu to ok. 250 m2. Na parterze zaprojektowano dużą otwartą przestrzeń, w której wzajemnie przenikają się funkcje salonu, jadalni, kuchni i pracowni. Piętro to prywatna przestrzeń właścicieli - znalazły się tutaj trzy sypialnie oraz łazienka. 

Nowoczesny salon z szarością w roli głównej

W salonie na pierwszy plan wysuwa się ciekawa zabudowa telewizora wraz z oryginalną półką z marmuru arabascato. Ścianę za telewizorem wykończono szarym tynkiem strukturalnym. - na jego tle piękny kamień błyszczy niczym gwiazda. Dopełnieniem nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji salonu jest podłoga z szatego mikrocementu. Aby zrównoważyć chłodne odcienie części dziennej, reszta domu, w tym kuchnia są konsekwentnie dopełnione przytulnym i ciepłym drewnem. 

- Zastosowałyśmy w tym projekcie neutralną kolorystykę, dużo bieli, pojedyncze akcenty kolorystyczne. Starałyśmy się bazować na naturalnych wykroczeniach. Dlatego tak dużo w tym wnętrzu znaleźć można drewna, kamienia, przytulnych tkanin i rozwiązań ponadczasowych, a nie wynikających z chwilowej mody. Do współpracy zapraszałyśmy zaprzyjaźnionych rzemieślników, pozostawiłyśmy też sporo starych elementów, takich jak bukową podłogę na piętrze czy kredens pozostawiony przez poprzednich właścicieli - dodają autorki projektu, architektki z and.home. 

Projekt: pracownia and.home
Zdjęcia: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski/Fotomohito

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także