Szare wnętrze. Piękne i nowoczesne. Zobacz 60-metrowe mieszkanie w Warszawie!

Szare wnętrze. Piękne i nowoczesne. Zobacz 60-metrowe mieszkanie w Warszawie!

Autor: Ewa Kozioł
06 maj 2022 10:37

Mieszkanie o powierzchni 62 m2 znajduje się w Warszawie na Żoliborzu, blisko Arkadii i terenów zielonych. Zostało zaprojektowane dla studenta. Wnętrze jest nowoczesne, minimalistyczny, ale też eleganckie. To męska enklawa z widokiem na panoramę miasta!

 • Trzypokojowe mieszkanie w Warszawie zostało zaprojektowane dla studenta.
 • Wnętrze jest nowoczesne, minimalistyczne, ale też eleganckie i bardzo funkcjonalne.
 • We wnętrzu dominują spokojne szarości, drewno, kamień i beton.
 • W kuchni znajduje się wyspa z wygodnym miejscem do gotowania.
 • Garderoba schowana za drzwiami typu secret w sypialni.

Układ trzypokojowego mieszkania został dopasowany do potrzeb i stylu życia młodego właściciela. Ma on do swojej dyspozycji salon połączony z kuchnią, sypialnię z garderobą, oddzielny gabinet oraz łazienkę. Wnętrze jest nowoczesne, minimalistyczne, ale też eleganckie i bardzo funkcjonalne. 

– Założeń przy projektowaniu mieszkania było kilka. Po pierwsze – stworzyć eleganckie, ale męskie i możliwie minimalistyczne wnętrze. Ponadto maksymalnie wyeksponować widok z salonu na panoramę Warszawy. Ale ważna była również funkcjonalność oraz maksymalnie duża ilość zabudów (żeby nie było widać bałaganu). Prawie wszystkie zabudowy miały być monolityczne, przechodzące zgrabnie z pomieszczenia w pomieszczenie, np. płynne przejście zabudów kuchnia – korytarz, czy wyspa połączona ze stołem „na sztywno” – mówi architekt Aleksandra Popiołek

Drewno, kamień, beton 

W całym wnętrzu zastosowano ten sam zestaw kolorów i materiałów, dzięki czemu aranżacja jest spójna, a każdy element do siebie perfekcyjnie pasuje. Ciemne drewno, przełamane zostało szlachetnością kamienia (marmur) i surowością betonu, uzupełnione zaś jasnymi szarościami widocznymi na ścianach. Nie ma tu szaleństw kolorystycznych (może poza sofą w gabinecie). Założeniem było bowiem zachowanie męskiego klimatu i możliwie również minimalizmu.

Salon połączony z kuchnią

Otwarta przestrzeń dzienna jest nieduża, ale bardzo wygodna. Architekt wyznaczył w niej trzy strefy, które mimo podziału są wyraźniej zaakcentowane. W salonie komfortowy odpoczynek zapewnia bardzo wygodny narożnik w jasnym kolorze w komplecie z czarnymi, metalowymi stolikami marki Kare Design o różnej wielkości. Tuż obok znajduje się kuchnia z monolityczną wyspą kuchenną, będąca centrum domowego gotowania. Skrywa ona także pojemne szuflady bez uchwytów (tip-on). Wszystkie sprzęty AGD zostały ukryte w zabudowie meblowej, dzięki czemu całość prezentuje się prosto i minimalistycznie. Podobnie jak oświetlenie. Nowoczesne listwy ledowe idealnie wpisują się w wystrój wnętrza, a jednocześnie idealnie doświetlają kuchnię. 

Przy kuchennej wyspie, od strony salonu, znajduje się prostopadle dobudowany, zainstalowany na stałe stół jadalniany. Nie da się go przesunąć, co jak podkreśla architekt jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. 

Przytulna sypialnia, nowoczesna łazienka

W sypialni dominują szarości na ścianach i w dodatkach. Jasne i przytulne. Główne miejsce zajmuje tu duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Na osi wejścia do sypialni znajduje się duże lustro. Powiększa ono przestrzeń, pokazuje całą długość korytarza aż do salonu i stanowi ciekawy dodatek. Dla symetrii lustro znajduje się również po drugiej stronie łóżka.

Przy sypialni znajduje się garderoba, dodatkowo z pralką i suszarką. Schowana jest za drzwiami typu secret. Drzwi ukryte są w ścianie, którą zdobi piękna tapeta hombre w typie „betonowej akwareli”. 

Łazience podobnie jak w całym wnętrzu, dominują szarości w nieco betonowej odsłonie. Zastosowano tu te same płytki hiszpańskiej marki Peronda, co w salonie. Wnętrze jest wygodne i nowoczesne. Komfortowy prysznic zapewnia kabina typu walk in oraz klimatyczne oświetlenie (w tym LED).

Najważniejsze elementy we wnętrzu

 • Kamień na ścianie w salonie i kanapa, w którą można się zapaść.
 • Ciekawy układ wyspy kuchennej z dołączonym stołem.
 • Duża ilość nastrojowego oświetlenia (w tym LEDy i kinkiety od spodu).
 • Lustro w osi wejścia do sypialni.
 • Panele 3d w gabinecie (załamujące światło), nadające charakteru czarnym barwom.
 • Gres wielkoformatowy na podłodze w salonie, w korytarzu, w łazience – ze względu na psa i jego tendencje do niszczenia podłóg.

Materiały i produkty wykorzystane w projekcie

 • Zabudowa stolarska: Dąb Traviata.
 • Stoliki kawowe: Kare Design.
 • Krzesła: Actona.
 • Płytki kamienne: Peronda Satia Grey.
 • Płytki w stylu marmurowym: Peronda.
 • Podłoga Finish Parkiet
 • Farby Flugger.

Autor projektu: Aleksandra Popiołek, pracownia Perfect Space, www.perfectspace.pl

Zdjęcia: pracownia Perfect Space

Zobacz także 76-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Przytulne i naturalne. Piękne, rodzinne wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także