PARTNER PORTALU
Szklana tajemnica

Szklana tajemnica

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 lip 2009 09:09

Elegancja, minimalizm, Orient i przykuwający uwagę, niekonwencjonalny pomysł – oto składniki budujące przestrzeń tego mieszkania. Występują niby oddzielnie, a jednak razem, tworząc nietypowy i niepowtarzalny klimat, dzięki któremu domownicy czują, że ich marzenie się spełniło.

Kasia i Sebastian mają niezwykle oryginalne lokum, które zachwyca nie tylko ich, ale również wszystkich gości. Stworzenie wnętrza eleganckiego, minimalistycznego, a zarazem opartego na efektownym i niebanalnym pomyśle, zawsze jest wyzwaniem. W tym mieszkaniu udało się osiągnąć taki właśnie efekt. Architekci Marcin i Magda Konopkowie, przyglądając się jeszcze pustemu wnętrzu, zdecydowali nie tylko zburzyć część ścianek, by otworzyć przestrzeń.

Genialne przeszklenie

Wpadli też na genialny pomysł, który od razu spodobał się także właścicielom. Postanowili przeszklić (!) ściany przyległej do salonu łazienki. Na początku Kasia i Sebastian mieli pewne obawy. Rozwiązanie wydało im się zbyt odważne. Zastanawiali się, czy zza szyb nie będzie widać znajdujących się w łazience osób. Mleczne szkło sprawdziło się jednak doskonale, dzięki czemu pewne granice intymności zostały zachowane (choć tak naprawdę je przekroczono). Zabieg ten w znacznym stopniu wpływa na charakter salonu. Wraz z tapetą znajdującą się po obu stronach telewizora, buduje niepowtarzalny klimat. Tym bardziej, że tapeta jest dodatkowo podświetlana halogenami znajdującymi się po obu stronach wystającej ścianki, na której umieszczono telewizor. Przeszklenie zawsze budzi ogromne zainteresowanie gości. Jak dotąd nikomu jednak nie udało się zgadnąć, co się za nim znajduje. Próba odkrycia tej tajemnicy, jak mówią właściciele, to dla wszystkich świetna zabawa! Hol, w którym znajduje się olbrzymia szafa, wykonana na zamówienie z mdfu polerowanego na wysoki połysk, stanowi jedność z przestrzenią salonu. Jasny kolor szafy sprawia, że nie przytłacza ona swą wielkością, a raczej wtapia się w ścianę i stanowi nierzucające się w oczy tło. Jej funkcję zaznaczają jedynie uchwyty. Przestrzeń najbardziej prywatna, czyli sypialnia, została stworzona przez samych właścicieli. Samodzielnie wybrali kolor ścian, meble, dodatki i czarne rolety. I trudno się dziwić, przecież to najbardziej intymne i osobiste miejsce. Nie dziwi więc fakt, że chcieli przelać w to wnętrze siebie i nasycić je własnym, wymarzonym, orientalnym stylem.

Esencja elegancji

Zarówno przy projektowaniu kuchni jak i łazienki architekci kierowali się kilkoma wyznacznikami. Miały to być przestrzenie: praktyczne, klarowne, bez zbędnych wzorów i dekoratorstwa. W obu tych pomieszczeniach udało się osiągnąć planowany efekt. Kuchnia bowiem stała się esencją elegancji i praktyczności, narzuca porządek i klarowność w wykorzystaniu elementów przestrzeni (np. czarne strefy służą do gotowania). Zastosowana czerń dodatkowo dodaje jej głębi, a połyskujące w wysokiej zabudowie odbłyski światła, wysublimowanego smaku. Łazienka zaś swym wyposażeniem oraz kolorystyką działa uspokajająco i pozwala na totalny odpoczynek i nie myślenie o niczym. Natomiast znajdująca się w niej muszla pełni wręcz funkcję mebla – wygląda trochę jak krzesło i nadaje wnętrzu ciekawego wyrazu. Jak widać jest to mieszkanie, w którym zostały zrealizowane wszelkie zamierzenia. I choć pomysłów i rozwiązań jest tu mnóstwo, zostały one tak znakomicie ze sobą połączone, że efekt jest wręcz wyjątkowy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także