×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Te wnętrza są piękne! 5 najlepszych mieszkań miesiąca

Te wnętrza są piękne! 5 najlepszych mieszkań miesiąca

Autor: Justyna Łotowska
04 maj 2022 09:13
Aktualizacja: 05 maj 2022 12:02

Które projekty mieszkań i domów cieszyły się największą popularnością na portalu Dobrzemieszkaj.pl w kwietniu 2022? Oto Top 5 wnętrz, które podobały wam się najbardziej!

W każdym miesiącu w naszym portalu Dobrzemieszkaj.pl prezentujemy kilkadziesiąt ciekawych wnętrz domów i mieszkań z całej Polski. Które z nich były najchętniej  oglądane w ubiegłym miesiącu? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych wnętrz kwietnia 2022. Oto one!

1. Małe, 34-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Projekt: Vzorovo

34-metrowe mieszkanie położone jest na gdańskim osiedlu Dawna Poczta. Wnętrze przeznaczone zostało na wynajem krótkoterminowy. Za projekt w nowoczesnym stylu z elementami soft loftu odpowiadała pracownia Vzorovo.

- Ustaliliśmy z inwestorami, że stworzymy eleganckie i nastrojowe wnętrze, które jednocześnie będzie nawiązywało do zabytkowej historii osiedla i jego współczesnych akcentów - mówi Alicja Dąbrowska z pracowni Vzorovo - Na etapie koncepcji postanowiliśmy poszukać takiego materiału, który będzie w nowoczesnej formie nawiązywać do unikalnego ducha przeszłości tego miejsca. Stąd też pomysł na zastosowanie okładziny z blachy corten - rozwiązanie, który łączy w sobie cechy pozornie sprzeczne: estetykę i wytrzymałość, elegancję i surowość, a także nowoczesność i historię.

Zobacz całe wnętrze: Małe mieszkanie w Gdańsku. Tylko 34 metry, a jaki efekt!

Małe, 34-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Projekt: pracownia Vzorovo. Zdjęcia: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Małe, 34-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Projekt: pracownia Vzorovo. Zdjęcia: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

2. 160-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy. Projekt: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Mieszkanie o powierzchni 160,77 m² ma bardzo wygodny, przestronny układ wnętrza. Aby, jednak spełniała on wszystkie potrzeby i oczekiwania właściciela, plan deweloperski przeszedł sporo zmian. Architekci pozbyli się niektórych pomieszczeń, a inne połączyli, tworząc przyjemną przestrzeń, która zapewnia miejsce do wspólnego spędzania czasu, ale i miejsce na spokojny odpoczynek czy pracę w domu.

– Powiększyliśmy aneks kuchenny, likwidując spiżarnię zaplanowaną w centrum mieszkania. Zrezygnowaliśmy z jednego pokoju, dzięki czemu powiększyła się powierzchnia gabinetu i powstał kącik telewizyjny w salonie. Kolejnym krokiem była likwidacja jednego pokoju graniczącego z master bedroom. Ta zmiana pozwoliła na powiększenie głównej łazienki i powstanie przejściowej garderoby przy sypialni – opowiadają autorzy projektu.

160-metrowe mieszkanie w Warszawie. Projekt i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
160-metrowe mieszkanie w Warszawie. Projekt i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Więcej o tym mieszkaniu: Eleganckie wnętrze. Nowoczesne i klasyczne. Piękne mieszkanie w Warszawie!

3. 114-metrowe mieszkanie w Radomsku. Projekt: Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz

Kasia i Damian kupili dwa mieszkania na nowoczesnym osiedlu w Radomsku. Już od samego początku mieszkania miały być łączone w jedno, co finalnie pozwoliło na uzyskanie powierzchni aż 114 m2. za projekt wnętrz, które zaaranżowano w nowoczesnym, ale przytulnym stylu odpowiada architektka Klaudia Tworo z pracowni Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz.

Inwestorzy chcieli, żeby we wnętrzu były motywy drewna, betonu, czarne akcenty i delikatne przełamanie zielenią i granatem. Świetnie się rozumieliśmy i do przekazanego projektu nie mieli zbyt wielu uwag. Wszystkie założenia udało się zrealizować - mówi autorka projektu, Klaudia Tworo.

Więcej o tym mieszkaniu: Piękne mieszkanie dla pary. Szarości, drewno i lamele! Zaglądamy do środka!

114-metrowe mieszkanie dla pary w Radomsku. Projekt wnętrza: Klaudia Tworo. Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska
114-metrowe mieszkanie dla pary w Radomsku. Projekt wnętrza: Klaudia Tworo. Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

4. 85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Projekt: Monika Staniec Interior Design

Architektka Monika Staniec z autorskiej pracowni Monika Staniec Interior Design stworzyła wnętrze 85-metrowego apartamentu dla rodziny, która na co dzień mieszka w domu poza miastem. – Właścicielom zależało na tym, żeby mieszkanie było nowoczesne, ergonomiczne i funkcjonalne, ponieważ pragnęli tutaj zastosować wiele nowinek technicznych. Chętnie przystali na moją sugestię utrzymanie całości w klimacie bliskim naturze – przytulnym i przyjaznym – wspomina projektantka.

Więcej o tym wnętrzu: Piękne mieszkanie we Wrocławiu. Wnętrze w kolorach natury. Zobacz!

85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Projekt: Monika Staniec. Fot. Stan Zajączkowski
85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Projekt: Monika Staniec. Fot. Stan Zajączkowski

5. 120-metrowa miejska oaza w Warszawie. Projekt: modeko.studio

Mieszkanie ma 120 metrów kwadratowych. Architekt zmienił układ funkcjonalny wnętrza zaproponowany przez dewelopera. Jako że apartament służyć miał jednej osobie, można było bez obaw maksymalnie otworzyć przestrzeń strefy dziennej, pozostawiając jedynie niewielki zamykany gabinet połączony z łazienką (pełniący także rolę pokoju gościnnego) oraz przestronną sypialnię z salonem kąpielowym.

Aby pozbawić przestrzeń widocznych wnęk, wyrównano ściany, tworząc liczne zabudowy meblowe, schowki i pomieszczenie gospodarcze – był to jeden z zamysłów projektu, a jego zadaniem było uspokojenie planu mieszkania.

Więcej o tym apartamencie: Piękne wnętrze w naturalnym stylu. 120-metrowe mieszkanie w Warszawie

 

Mieszkanie w Warszawie urządzone w kolorach ziemi. Projekt wnętrza: Paweł Łęczycki, Modeko.Studio . Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Mieszkanie w Warszawie urządzone w kolorach ziemi. Projekt wnętrza: Paweł Łęczycki, Modeko.Studio . Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także