×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Trzypokojowe mieszkanie. Nowoczesny salon z kuchnią. Piękne, jasne wnętrze!

Trzypokojowe mieszkanie. Nowoczesny salon z kuchnią. Piękne, jasne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
16 maj 2023 09:50
Aktualizacja: 24 maj 2023 20:07

Mieszkanie znajduje się w zielonej dzielnicy Gdyni – na Karwinach, przylegających do leśnego kompleksu Trójmiasta. Zaprojektowane zostało dla trzyosobowej rodziny. Jest minimalistyczne i wygodne. Biel, jasne drewno i wyrazista zieleń tworzą we wnętrzu piękną kompozycję.

  • Mieszkanie urządzone jest wygodnie i minimalistycznie, bez zbędnych dodatków.
  • Połączenie bieli i jasnego drewna stanowi doskonałe tło dla wyrazistej, głębokiej zieleń, ożywiającej stonowane wnętrze.
  • Mieszkanie pełne jest funkcjonalnych i nietuzinkowych rozwiązań.

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla małżeństwa z małym dzieckiem. Jest bardzo wygodne i funkcjonalne. Właściciele od początku pracy nad projektem dobrze wiedzieli czego chcą, co im się podoba i co będzie im potrzebne. 

Priorytetowe było tu połączenie funkcji pracy za dnia z funkcją przytulnego i wygodnego domu po godzinach pracy. Inwestorka oraz jej mąż pracują bowiem w domu – opowiada architekt Marta Kodrzycka.

Projektantkom udało się sprostać tym zadaniom, a właściciele do dziś są bardzo zadowoleni z podjętych w trakcie procesu projektowego decyzji.

W stylu minimalistycznym: kolor biały i jasne drewno

Wnętrze urządzone jest minimalistycznie i pozbawione zbędnych dodatków. Króluje tu wyrazista, głęboka zieleń, gdzieniegdzie wpadająca w odcień morski. Kolor obecny jest zarówno na ścianach, na meblach, jak i w dodatkach. Tłem dla niego stało się połączenie bieli oraz jasnego drewna. Kolorystyka ta przewija się we wszystkich pomieszczeniach poza pokojem córki – tam dominuję stłumiony, pudrowy róż i naturalne drewno.

Funkcjonalnie i z pomysłem: tapicerowane siedzisko i dwa biurka w salonie

Mieszkanie pełne jest funkcjonalnych i nietuzinkowych rozwiązań, co było niezwykle ważne dla pani domu. 

Przykładem na to może być wydzielenie tapicerowanych siedzisk na parapetach w strefie dziennej z funkcją przechowywania, oświetlonych dodatkowo punktami świetlnymi, umieszczonymi nad siedzeniami – mówią projektantki wnętrza. 

Ale to nie wszystko! Pomiędzy oknami, a także nad i pod nimi projektantki ukryły dużą ilość miejsc do przechowywania. Obecność zabudowy zdradzają jedynie wyraźne podziały płyty meblowej. Co więcej, dolna część tej „szafy” skrywa dwa biurka. Dzięki temu powstaje miejsce na home office, a po pracy przestrzeń tą można ławo przearanżować na salon. W części przylegającej do kuchni przestrzeń ta została z kolei subtelnie wydzielona za pomocą przepierzenia z drewnianych lameli.

Mimo że w mieszkaniu nie znajdziemy wielu dodatków, zostało ono wyposażone w dobre jakościowo materiały i produkty od sprawdzonych producentów. Są to m.in. wisząca nad stołem lampa od duńskiego producenta Umage czy płytki w zielonym kolorze hiszpańskiej marki Peronda.

Projekt wnętrza: Marta Kodrzycka, Marta Wróbel, Grupa Malaga, www.grupamalaga.com

Zdjęcia: Magdalena Łojewska, VEY Interior Photography

Zobacz także Małe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesna kuchnia i salon. Pięknie urządzone 45 m2!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także