PARTNER PORTALU
W stylu classic czy modern? Mieszkanie pod klucz od dewelopera

W stylu classic czy modern? Mieszkanie pod klucz od dewelopera

Autor: Urszula Tatur
14 kwi 2021 10:36

Pomalowane ściany, ułożone podłogi, zamontowane drzwi, oświetlenie, wykończona łazienka, kuchnia ze sprzętem AGD – to tylko część rozwiązań w ramach nowego konceptu mieszkań wykończonych „pod klucz”, który znany deweloper wprowadza do swoich inwestycji mieszkaniowych.

Sitta by Skanska, czyli autorskie rozwiązanie dewelopera, po raz pierwszy pojawi się w jednym z budynków osiedla Holm House 3. To właśnie tam nabywcy będą mogli znaleźć mieszkania wykończone w całości w jednym z dwóch stylów aranżacyjnych – classic lub modern.

Odpowiedź na szwedzką funkcjonalność

Nowe rozwiązanie Skanska jest ściśle związane z trendami, które już od dawna są obecne na zagranicznych rynkach mieszkaniowych. Mowa o w pełni zaaranżowanych lokalach, gotowych do tego, by w chwili odbioru kluczy wprowadzić się do nich z własnymi meblami i akcesoriami. Dlatego też nowa propozycja Skanska wyróżnia się na tle większości standardowych rozwiązań wykończeniowych „pod klucz” w Polsce. Te w zdecydowanej większości wiążą się z dużym zaangażowaniem nowych właścicieli w czasochłonny proces przygotowywania pakietu wykończeniowego. Z kolei Sitta by Skanska jest przeniesieniem na nasze rodzime podwórko, doskonale znanej w innych krajach, idei przeprowadzki do całkowicie wykończonego mieszkania.

Nie dziwi więc nazwa nowego produktu dewelopera. W wolnym tłumaczeniu słowo „sitta” znaczy „siedzieć”, „usiąść”, „rozsiąść się”, a w kontekście nowego rozwiązania Skanska oznacza bezpieczną, szybką i bezproblemową przeprowadzkę do nowego, komfortowego domu. Dla właścicieli mieszkań wiąże się ona wyłącznie z transportem własnych mebli i dodatków, które zechcą wprowadzić do wnętrza nowego mieszkania.

Mieszkania gotowe do wprowadzenia

Mieszkania przygotowane zgodnie z założeniami Sitta by Skanska są w pełni przygotowane do zamieszkania. Co to oznacza w praktyce? W momencie odbioru kluczy na właścicieli będą czekać lokale z wygładzonymi i pomalowanymi ścianami; z ułożonymi podłogami; z zamontowanymi drzwiami; z kompletnym oświetleniem; z przedpokojem, w którym znajdzie się wykonana na wymiar szafa; z całkowicie wykończoną kuchnią ze sprzętem AGD; z całkowicie wykończoną łazienką – z wanną lub z prysznicem, a nawet z takimi elementami jak lustro, uchwyty na ręcznik i papier oraz z sypialnią, w której – zgodnie z projektem – na jednej ze ścian położono tapetę. 

Dzięki temu właściciele nie muszą poświęcać czasu na długi proces wykańczania mieszkania we własnym zakresie, a przy tym mogą być pewni najwyższych standardów i jakości wykonania. Jedyna decyzja, którą nabywcy muszą podjąć to wybór jednego z dwóch proponowanych stylów wykończenia.

- Zakup mieszkania wykończonego “pod klucz” wiąże się z wieloma ułatwieniami i korzyściami dla nabywców. Dzięki naszemu, wyróżniającemu się na polskim rynku, kompletnemu pakietowi fit-out właściciele mieszkań nie muszą tracić czasu na samodzielne poszukiwania materiałów i elementów wykończeniowych. Co więcej, nie muszą poświęcać czasu również na nadzorowanie prac firm remontowych. Zamiast tego mogą mieć pewność, że nad wykończeniem ich nowego mieszkania czuwał cały sztab ekspertów – architektów, projektantów i sprawdzonych wykonawców. Dzięki temu mogą po prostu odebrać klucze i od razu wprowadzić się do nowego domu lub natychmiastowo zacząć czerpać zyski z wynajmu, jeśli mieszkanie zakupili z przeznaczeniem inwestycyjnym – mówi Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska.

Dwa style wykończenia – classic i modern

Nowe rozwiązanie Skanska to mieszkania wykończone w jednym z dwóch stylów aranżacyjnych. Choć obie koncepcje aranżacyjne nawiązują do znanego i lubianego skandynawskiego minimalizmu, w każdej z nich można dostrzec różnice, które spodobają się różnym grupom nabywców. Warto dodać, że nad realizacją aranżacji czuwa międzynarodowy ekspert w projektowaniu i realizacji wnętrz – pracownia Tétris design+built.

Pierwszym stylem wykończenia jest styl modern. Charakteryzuje go wykorzystanie prostych form z dominantami szarości i bieli oraz z akcentami czerni oraz odcieniami, nawiązującymi do takich materiałów, jak beton i kamień. Wybór konkretnych odcieni nie jest oczywiście przypadkowy – spektrum szarości w różnych odsłonach jest integralną częścią skandynawskiej natury. Mieszkanie w stylu modern będzie doskonałym tłem dla nowoczesnego wyposażenia i z całą pewnością spodoba się osobom, które we wnętrzach cenią prostą elegancję i modernizm.

Z kolei styl classic to propozycja wykończenia z przewagą ciepłych odcieni – beżów i brązów. Klasyczny fit-out w ramach Sitta by Skanska zakłada wykorzystanie tradycyjnych materiałów we wnętrzach – stosowanych kiedyś, a teraz odkrytych na nowo. Wykończenie w stylu classic przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom wprowadzania do wnętrz elementów, które wizualnie ocieplają przestrzeń w mieszkaniach.

Zgodnie z zamysłem dewelopera – oba style wykończeniowe stanowią świetne tło dla mebli i dodatków, które mieszkańcy zabiorą ze sobą przy przeprowadzce do nowego domu. Dzięki temu, mimo w pełni gotowego wykończenia, uda się im spersonalizować mieszkanie według własnych upodobań, a tym samym nadać wnętrzu indywidualny, wyjątkowy charakter.

Holm House 3 – pionierskie osiedle z wykończeniem Sitta by Skanska

Pierwsze mieszkania Sitta by Skanska pojawią się na warszawskim osiedlu Holm House, zaprojektowanym przez pracownię Mąka Sojka Architekci. To właśnie tam, w jednym z budynków trzeciego etapu, na nowych właścicieli będą czekały mieszkania wykończone „pod klucz” – w stylu modern lub w stylu classic. Nowe rozwiązanie fit-out pojawi się w mieszkaniach jedno-, dwu- i trzypokojowych o metrażach od 29 do 62 m kw. Co ważne, do wszystkich wykończonych mieszkań będzie prowadziła jedna klatka schodowa, wiec nowi mieszkańcy unikną uciążliwych remontów oraz hałasów ze strony sąsiadów.

Wybór osiedla nie jest przypadkowy – w końcu warszawski Holm House stanowi kwintesencję skandynawskiego budownictwa. Trzeci etap inwestycji tworzą dwa budynki o zróżnicowanej bryle – od 9 do 12 kondygnacji.

Do wykończenia apartamentowców wykorzystano wysokiej klasy drewnianą stolarkę okienną, elegancką elewację frontową z elementami szkła i wysokiej jakości okładzin. Wewnątrz budynków zadbano o czyste powietrze – dzięki zastosowaniu nawiewników antysmogowych z filtrami zatrzymującymi pyły i alergeny. Każde mieszkanie zostało wyposażone w balkon, loggię lub taras. Mieszkania na parterze posiadają własne ogródki z ażurowym lub naturalnym ogrodzeniem z pięknej i bujnej zieleni. Zakończenie budowy osiedla planowane jest na drugi kwartał 2020 roku.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także