PARTNER PORTALU
Willa w Jordanii - zobacz projekt polskiej pracowni

Willa w Jordanii - zobacz projekt polskiej pracowni

Autor: Anna Usakiewicz
15 lis 2016 12:34

Projekt ten polegał na opracowaniu rezydencji wraz z otaczającym ogrodem, basenem, ogrodzeniem oraz elementami małej architektury.

Stylistyka budynku jak również charakter ogrodu nawiązują do klimatu i charakteru lokalnej zabudowy. Układ funkcjonalny domu wpisuje się w ukształtowanie terenu działki. Zlokalizowany w północno-zachodniej części Jordanii, nieopodal Ammanu, w malowniczej okolicy, na północnym stoku, posiada wiele otwarć widokowych. Forma architektoniczna budynku wynika z analizy ekspozycji słońca, tworząc liczne przestrzenie zacienione. Dom składa się z dwóch głównych stref mieszkalnych zlokalizowanych na odrębnych poziomach. Na jednym poziomie znajduje się wejście do głównej części mieszkanlej oraz wejście dla gości. Na poziomie nieco wyższym znajduje się wejście do strefy rodziców. Kompozycję całego założenia tworzy określona gama materiałów, dwa rodzaje lokalnego kamienia, perforowane arabskim ornamentem panele, przeszklenia, aluminiowa grafitowa ślusarka, oraz drewniane tarasy.

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś, www.BXBstudio.com

Zespół: Bogusław Barnaś, Natalia Bryzek, Anna Hydzik

Wizualizacje & Grafika: BXBstudio Bogusław Barnaś
Lokalizacja: Amman, Jordania
Data: 2015-2016
Powierzchnia: 1014 m²
Klient: Prywatny

  • O autorze

    Bogusław Barnaś (BXBstudio) ukończył Architekturę na PK oraz FH Muenster w Niemczech. W 2009 założył BXBstudio skupiając doświadczenie zdobyte m.in w Londynie u Normana Fostera. Wykłada na KAAFM. w 2014 Zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata wg wydawnictwa Wallpaper*. W 2015 w gronie 15 najlepszych polskich architektów przed czterdziestką wg Property Design.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także