Wnętrza miesiąca. 5 najpopularniejszych mieszkań i domów w marcu 2022

Wnętrza miesiąca. 5 najpopularniejszych mieszkań i domów w marcu 2022

Autor: Justyna Łotowska
04 kwi 2022 09:42

Jakie projekty z portalu Dobrzemieszkaj.pl najchętniej oglądaliście w marcu 2022? Spośród kilkudziesięciu, które opublikowaliśmy w ostatnim miesiącu, przedstawiamy 5 wnętrz, które wzbudziły największe zainteresowanie naszych czytelników!

Które projekty domów i mieszkań podobały się wam najbardziej w ostatnim miesiącu? Królowały beże, brązy i czerń oraz przytulne i rodzinne klimaty. Oto najpopularniejsza piątka marca 2022 w portalu Dobrzemieszkaj.pl. 

1. Dom w Grodzisku Mazowieckim. Projekt:  Katarzyna Karpińska-Piechowska z pracowni Amicus Design

Inwestorzy 155-metrowego domu w zabudowie szeregowej potrzebowali wnętrz urządzonych w naturalnym stylu, w spokojnych kolorach, ale z barwnymi akcentami. Wnętrze miało nie wiać nudą, ale jednocześnie właścicielom zależało na funkcjonalnych rozwiązaniach i atmosferze sprzyjającej relaksowi.

Szeregówka znajduje się w Grodzisku Mazowieckim. Całość ma 155 m2 pow. użytkowej (3 kondygnacje), ale projekt obejmował cały parter i część pomieszczeń na piętrze - korytarz, sypialnię i dwie łazienki, łącznie ok. 96 m2.

Projekt wnętrz i stylizacja: Katarzyna Karpińska-Piechowska z pracowni Amicus Design. Zdjęcia: Kamil Prokopowicz

Cały projekt: Przytulnie i rodzinnie: tak urządzono dom w Grodzisku Mazowieckim

2. 35-metrowe mieszkanie  na Mokotowie. Projekt: KODO Projektowanie i Realizacja Wnętrz

35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie to najlepszych dowód na to, że nawet bardzo małą przestrzeń można urządzić zarówno w sposób funkcjonalny, wysmakowany, jak i nowoczesny. Wnętrze zostało dopasowane do potrzeb właścicieli – to one stały się podstawą do zmian w układzie pomieszczeń.

Priorytetem było połączenie kuchni i strefy dziennej oraz wydzielenie osobnej sypialni. Projektanci nie zdecydowali się jednak na wstawienie, do już i tak małego wnętrza, tradycyjnej ściany, która oddzieliłaby część wypoczynkową od miejsca na sen. Zastosowali inne, bardzo pomysłowe rozwiązanie. Ścianę zastąpiło przepierzenie z kotarami, które optycznie powiększa niedużą przestrzeń, gwarantując przy tym zachowanie prywatności, np. w sytuacji przyjmowania gości.

Projekt i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Cały projekt zobaczysz tu: Bardzo małe mieszkanie. Dobrze urządzone 35 mkw. Ale piękne!

3. Klasyczny dom pod Łodzią. Projekt:  Klaudia Tworo Architektura Wnętrz.

Ten 148-metrowy dom znajduje się w Rudzie Bugaj, miejscowości położonej w sąsiedztwie lasów i pól, niedaleko Łodzi. Właściciele domu, Agata i Tomasz zamieszkali w nim wraz ze swoim dziesięcioletnim synem. Projekt wnętrz stworzyła im architekt Klaudia Tworo z pracowni Klaudia Tworo Architektura Wnętrz.

Wnętrza utrzymane są w kolorystyce beży, brązów i odcieni ziemi. W części wspólnej pojawiają się także granaty i błękity. W każdej sypialni oprócz neutralnej bazy wprowadzono inny odcień dodatków, aby spersonalizować upodobania kolorystyczne ich lokatorów.

Wnętrze miało być nowoczesne, ale w klasycznym duchu i z subtelnymi stylowymi akcentami. Projektantce zależało na stworzeniu wnętrz, przytulnych i ciepłych, ale jednocześnie ponadczasowych. Celem nadrzędnym było to, aby inwestorzy świetnie wypoczywali w tych wnętrzach i by dom stał się ich oazą.

Projekt wnętrz: Klaudia Tworo Architektura Wnętrz. Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

Więcej o tym domu: Klasyczny dom pod Łodzią. Zaglądamy do środka!

4. 100-metrowe mieszkanie w Krakowie. Projekt: The Wall Pracownia Architektury

100-metrowe mieszkanie w Krakowie zaprojektowali Patrycja Śliż i Jakub Flisiak z Pracowni Architektury The Wall. Wysmakowana czarno-biała przestrzeń jest domem nie tylko dla pary właścicieli, ale i dla dwojga ich dzieci. Główny punkt salonu to regał. Zamiast standardowego rozwiązania z rzędami półek, projektanci zaproponowali mebel jakby złożony z piętrzących się aż po sufit kubików, zwróconych to w lewo, to w prawo.

Stół w jadalni otaczają czarne krzesła „Drop” projektu samego Arne Jacobsena. W kuchni w opozycji do poziomych pasów czerni i bieli, wysoki prostopadłościan zabudowy otrzymał wykończenie z forniru o bogatym rysunku słojów. W części prywatnej – sypialni właścicieli oraz łazienkach – w balansie kolorystycznym zdecydowanie przeważyła czerń.

Projekt wnętrza: The Wall Pracownia Architektury. Zdjęcia: Magdalena Łojewska / Vey Photography

Więcej o tym domu: Czarno-białe mieszkanie z Krakowa. Styl minimalistyczny rządzi!

5. Dom pod Tarnowem dla małżeństwa z dziećmi. Projekt: MM Architekci

Dom pod Tarnowem zaprojektowany dla rodziny z dziećmi przez architektkę Małgorzatę Bacik, współwłaścicielkę pracowni MM Architekci. Strefa dzienna domu to wysoki, zalany naturalnym światłem, wygodny salon, funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia oraz znajdująca się pomiędzy nimi strefa jadalni. Na piętrze, na które prowadzą przeszklone schody, umieszczono sypialnie rodziców i dzieci oraz dużą łazienkę.

Autorzy projektu: MM Architekci Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik. Autor zdjęć: Yassen Hristov. Stylizacja sesji: Anna Bacik

Więcej o tym domu: Piękny dom pod Tarnowem: nowoczesne wnętrze dla rodziny z dziećmi

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także