×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wnętrze jednorodzinnego domu z Gdańska: ciekawy projekt

Wnętrze jednorodzinnego domu z Gdańska: ciekawy projekt

Autor: Justyna Łotowska
26 sie 2020 07:58
Aktualizacja: 28 sie 2020 10:44

280-metrowy dom w Gdańsku imponuje interesującym układem przestrzennym oraz jasnym i przestronnym wnętrzem, dalekim od sztampowych biało-szarych stylizacji. Jak wam się podoba?

Dom zaprojektowany przez Annę Adamowicz  i Damiana Machnika z pracowni ZUP-A posiada trzy kondygnacje - cześć dzienna znajduję się na parterze, część sypialniana - sypialnia główna, pokój dziecięcy, łazienka - na pierwszym piętrze, natomiast najwyższa kondygnacja to przestrzeń otwarta i zaaranżowana na gabinet z pokojami gościnnym.

- Życzeniem klienta było jasne, przestronne wnętrze, z nutą ekstrawagancji a jednocześnie przytulne i nieprzytłaczające. Ciekawy układ przestrzenny, gra światła i cienia, gra koloru z bielą to wszystko łączy się I tworzy całość, której wspólnie poszukiwaliśmy z klientem - mówią architekci. 

Motyw ażurowej ścianki z cegły odgradza niewielką przestrzeń wejściową do domu od strefy dziennej jednocześnie ją doświetlając, a dodatkowo nawiązuje do użytego materiału budulcowego bryły budynku. Jasna kolorystyka, ciemne drewno oraz minimalistyczne meble tworzą przestronne i ciepłe wnętrze. Naturalne, jasne ściany są tłem dla aranżacji wnętrza. Część dzienna wprowadza kolor do wnętrza za sprawą wyposażenia i nadaje jej przytulny, domowy klimat. Na pozostałych kondygnacjach zastosowano kolory które czerpią z natury.

- Zaprojektowana przestrzeń leży na działce w bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych z wysoką roślinnością. Doświetlenie domu znajduje się głównie od strony niewielkiego ogródka oraz od strony ulicy. Aby dodatkowo rozświetlić wszystkie piętra zastosowano dwa świetliki w dachu, które wpuszczają dodatkowe światło do wszystkich kondygnacji oraz klatki schodowej - dodają architekci. 

Zespół projektowy: Anna Adamowicz, Damian Machnik, Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych ZUP-A
Wizualizacje: Monsumm
Projekt: 2020 (w trakcie realizacji)

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także