Wnętrze w ciepłych kolorach. Zobacz piękne mieszkanie!

Wnętrze w ciepłych kolorach. Zobacz piękne mieszkanie!

Autor: Ewa Kozioł
23 lut 2021 11:25

Niepowtarzalny klimat tworzą we wnętrzu odważne materiały i faktury. Mają ciepłe, miodowe odcienie, a ich przełamaniem są czarne dodatki i detale. Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Projektyw to połączenie spersonalizowanego wnętrza i oryginalnego wystroju.

Mieszkanie o powierzchni 110 m² składa się z przedpokoju i holu, sypialni głównej z garderobą, łazienki głównej i gościnnej, pokoju gościnnego, biurowego oraz salonu z kuchnią, a także pomieszczenia gospodarczego.

Ciepłe odcienie, odważne faktury

Inwestorem jest małżeństwo charakteryzujące się dbałością o szczegóły, zamiłowaniem do dobrych materiałów i oryginalności wnętrz. Mimo iż klienci nie podali jasnych wytycznych, każdy szczegół na etapie projektowania był szeroko omawiany i konsultowany przez architektów.

– Nasza praca składała się z projektowania, ale także szukania stylistyki wnętrza, która będzie indywidualną, spersonalizowaną wersją. Pracowaliśmy na dużej ilości próbek materiałów, ich zestawieniach i szukaniu idealnego rozwiązania, które spełni oczekiwania Inwestorów – mówi Paulina Zwolak, architekt z pracowni Projektyw.

Architektom zależało na zastosowaniu odważnych materiałów i faktur, dzięki którym udałoby się uzyskać odpowiedni, niepowtarzalny klimat. Ważna była również kolorystyka, ponieważ do wnętrz wpada piękne światło. Z tego względu wybrane materiały mają ciepłe, miodowe odcienie, a ich przełamaniem są czarne dodatki i detale.

Strefowe oświetlenie

Inwestorom zależało na strefowym oświetleniu wnętrza. – Klienci chcieli mieć możliwość różnorodnego oświetlenia, dlatego zaproponowałam m.in. tzw. ściemnialne żarówki. W salonie, w suficie mamy dodatkowo ukryty rzutnik i ekran. Zastosowane oświetlenie to Tuba next 50 natynkowa, Squares wpuszczany, kinkiety Set Raw mini Led oraz kinkiety Maxi Cube. Wszystko od polskiego producenta AQForm – mówi architektka Paulina Zwolak.

Duże wrażenie robi przestrzenna i funkcjonalna kuchnia. Tutaj skupiono się na ergonomii, sporej ilości blatu roboczego oraz wizualnej integracji z jadalnią i kuchnią. Ważnym elementem było także oświetlenie. To wybrane przez architektów oświetla równomiernie zarówno strefę kuchenną, jak i blaty robocze. Dzięki zastosowaniu ściemniaczy możliwe jest dodatkowe sterowanie intensywnością światła.

Lokalizacja: Kraków
Design: PROJEKTYW – Paulina Zwolak, Jakub Nieć
Zdjęcia: Maja Bułkowska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także