×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wnętrze z czerwonymi akcentami: dla odważnych i optymistów

Wnętrze z czerwonymi akcentami: dla odważnych i optymistów

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 paź 2009 12:31

Mieszkanie, które jest swoistym zapisem trendów, pomysłów, ulubionych kolorów. Dużo tu tapet i ornamentów, malarstwa i grafiki. Krok po kroku, postaramy się „odkodować” ten szyfr.

 Nowoczesne i barwne lokum należy do bliskiej architekt Annie Superniok osoby. Dlatego tworząc wystrój mieszkania projektantka włożyła sporo emocji w każdy jego kąt. Wiele elementów wykonała własnoręcznie. Namalowała obraz, który dziś stanowi ważny element aranżacji salonu. Jej płótno, w towarzystwie grafik, tworzy minigalerię ulokowaną na specjalnych listwach nad zestawem wypoczynkowym.

Autorkę obrazu niełatwo było namówić na komentarz do własnego dzieła. – To abstrakcyjny wylew moich emocji, tego, co czułam w danym momencie życia – stwierdziła krótko. Siła barw i pewna, nieco zadziorna kreska obrazu, wyznaczają rytm przestrzeni salonu „narzucając” zdecydowane kontrasty i pewne linie. Dzieło malarskie zdaje się rywalizować o pierwszeństwo z tapetami – równie mocnymi akcentami aranżacyjnymi.

Dekoracja ścian to „specjalność” projektantki: – „Mam duży sentyment do tapet, cieszę się, że znowu stają się modne. Tapety potrafią dużo zdziałać. Powodują bowiem, że wnętrze robi się przytulniejsze. Podobnie jak tkaniny, „zmiękczają” przestrzeń”. W mieszkaniu wyraźnie postawiono na neobarokowe wzory tapet w kontrastowych barwach: biel-czerń oraz szarość-czerń o połyskującej, satynowej fakturze.

Tapety pojawiają się na fragmentach ścian podkreślając daną strefę – na przykład miejsce na sprzęt audio-video. Z uwagi na wyrazistość ornamentów tapet i ich bogactwo zdobnicze ograniczono paletę barw pozostałych płaszczyzn do kilku kolorów. Na ścianach rządzą więc odcienie szarości, biel i... dwie czerwone ściany, które architekt wprowadziła celowo, dodając całości pazura. Wyposażenie zdaje się podchwytywać kolorystykę ścian i prac plastycznych. Komody są więc białe, dywaniki i krzesła czerwone, a dodatki – srebrne i czarne.

Z równą precyzją i wyczuciem architekt potraktowała ściany w korytarzu. Na jednej z nich, tej w kolorze szarym, umieściła neobarkowowe srebrne ornamenty, malowane przy użyciu szablonów. Dekoracja nawiązuje do pojawiających się w mieszkaniu tapet, a zarazem jest niepowtarzalna i bardzo efektowna. Własnoręcznie Anna Superniok ozdobiła czarną mozaiką także lustro, tworząc nowoczesną i zjawiskową ramę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także