PARTNER PORTALU
Wygodne wnętrze: zobacz nieduże, stylowe mieszkanie

Wygodne wnętrze: zobacz nieduże, stylowe mieszkanie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 lis 2019 19:29

Starannie dobrane detale, proporcje oraz stonowana kolorystyka nadają wnętrzu elegancji i dobrego smaku. To także doskonałe miejsce na spokojny odpoczynek, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta.

Fabryka Czekolady to osiedle mieszkaniowe w Krakowie przy ul. Wrocławskiej, gdzie przed laty istniała fabryka Wawel. Właśnie tu Grupa Deweloperska Geo, łącząc nowoczesność i zachowując ślady historii, wybudowała własną, współczesną Fabrykę Czekolady – kompleks mieszkaniowy. Mieszkanie w tej okolicy to przede wszystkim wygoda, która oferuje mieszkańcom klimatyczną i funkcjonalną przestrzeń. Właśnie tego oczekiwali inwestorzy, którzy kupili tu swoje wymarzone M i zaprosili do współpracy przy projekcie wnętrza architekt Patrycję Morawską z Indigo Design Studio.

Funkcjonalne wnętrze i słodkie inspiracje

Mieszkanie o powierzchni 50 m2 miało być miejscem, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. Właściciele, którzy na co dzień prowadzą bardzo aktywny tryb życia, chcieli aby ich wnętrze sprzyjało wyciszeniu, ale także urzekało stonowaną stylistyką. Elegancja przejawia się tu w starannie dobranych detalach, proporcjach i stonowanej kolorystyce.Meble w całym mieszkaniu zostały zaprojektowane na wymiar, dzięki temu przestrzeń jest optymalnie wykorzystana.

Nieduże wnętrze ma bardzo wygodny układ funkcjonalny. Znajduje się tu korytarz z dużą szafą i siedziskiem, łazienka z prysznicem typu walk-in, pokój, salon z jadalnią oraz dwutraktowa kuchnia.

Wygodny salon połączony z jadalnią

Duży pokój z balkonem został domyślnie podzielony na dwie strefy. Proporcje kredensu wyznaczają przestrzeń jadalni. Pozostała część, wraz z balkonem to strefa wypoczynku. Ważną funkcję w tym pomieszczeniu pełni oświetlenie. Oprócz oświetlenia głównego, dodatkowym źródłem światła jest podświetlenie kredensu. Nadaje ono przyjemny, kameralny klimat wnętrzu, zwłaszcza wieczorami.

W tym wnętrzu nie mogło zabraknąć osobistego akcentu w postaci botanicznych grafik, które właściciele zakupili przed laty z myślą o własnym mieszkaniu. Ważnym elementem w tym wnętrzu są także detale, jak np. uchwyty krawędziowe i wyszukane, ręcznie zdobione gałki.

Nowoczesna kuchnia

Stylistyka kuchni bazuje na rytmie i proporcjach. W dwutraktowym układzie zostały wydzielone strefy oraz przestrzeń na przechowywanie. Zabudowa jednej ściany opiera się na powtarzalnym module 60 cm. Druga strona kuchni została dla równowagi odciążona. Półki nadają lekkości wnętrzu, a blat tuż przy oknie zamienia się w podręczny stół, przy którym spokojnie mogą zjeść posiłek dwie osoby. Dębowy, olejowany blat ociepla stonowaną kolorystykę wnętrza, frezowane fronty i boniowane
białe płytki przywodzą na myśl tabliczkę czekolady. Czarne uchwyty podkreślają rytm i wyważony charakter tego wnętrza.

Stylowa łazienka

Pomysł na stylistykę łazienki był zainspirowany formą hiszpańskich płytek, które skradły serca inwestorów. Ciemne, kwadratowe płytki charakteryzuje to, że każda sztuka ma nieco inny dekor. Wszystkie mają ciekawą, nieregularną fakturę i wzory w kolorze czerni, złota, srebra i miedzi. Właściciele zdecydowali się na prysznic typu walk-in. Zamiast brodzika spadek do odpływu został wyprofilowany w podłodze. Dodatki i detale takie jak armatura, deszczownica, rama lustra, uchwyty formą i kolorem nawiązują do dekoru płytek. 

Oprócz ciekawej stylistyki łazienka jest bardzo funkcjonalna. Pralka została schowana w zabudowie, gdzie znajduje się również ukryty kosz na pranie oraz miejsce na środki czystości.

Pokój ze Smokiem Wawelskim i mapą Krakowa

W mieszkaniu mimo stonowanej kolorystyki odnajdziemy też charakterystyczne elementy w odcieniach cerulean blue. Jednym z takich akcentów jest zaprojektowana na zamówienie mapa Krakowa z pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Pokój jest wyposażony w bardzo pojemne szafy na całą szerokość pomieszczenia oraz duże, wygodne biurko. Pozostając w krakowskim klimacie, na ścianach nie mogło zabraknąć plakatów Ryszarda Kai.

Projekt: architekt Patrycja Morawska, Indigo Design Studio, www.indigodesign.pl

Zdjęcia: Dominika Kiepuszewska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także