PARTNER PORTALU
Zobacz piękne wnętrze, w którym dominuje róż, zieleń i lastryko

Zobacz piękne wnętrze, w którym dominuje róż, zieleń i lastryko

Autor: Katarzyna Masłowska
20 lis 2019 07:46

Podstawowym celem w projekcie tego mieszkania było swoiste połączenie przestrzeni, elegancji i luksusu z dużą dawką koloru, lekkości, pozornej swobody i wrażenia intymności.

Takie założenie to niemałe wyzwanie dla projektanta, ale jednocześnie proces projektowy i efekt daje ogromną przyjemność i satysfakcję.

Na przestronny apartament, poza komunikacją i pomieszczeniem gospodarczym, składa się sypialnia z łazienką i sąsiadującą pół-otwartą garderobą, łazienka dla gości, salon z otwartą kuchnią i strefą jadalnianą oraz wydzielone, nieduże pomieszczenie, do którego można dostać się jednocześnie z korytarza i z salonu – zgodnie z założeniami może spełniać w przyszłości funkcję gabinetu. Całość spaja ciepła, drewniana podłoga i oczywiście kolor – pastelowe barwy w różnym wydaniu dają o sobie znać w każdym pomieszczeniu.

Zobacz także: Nowoczesny dom. Zobacz idealny projekt dla współczesnej rodziny

Strefa kuchenna, część dzienna, a także gabinet to przede wszystkim róż i jego odcienie. Jasny, brudny róż w towarzystwie dużej ilości bieli to baza, która pozwala na zastosowanie odważniejszych kolorów w formie akcentów, jednocześnie nie dopuszczając do zaburzenia poczucia przestrzeni. Kolorowej kastomizacji uległy też duże plakaty zdobiące część dzienną, które dodatkowo wiszą na nietypowym miejscu i wysokości.

Część prywatna mieszkania, czyli sypialnia z garderobą i łazienką, pokazuje większą odwagę i zdecydowanie w doborze kolorów. Ciemna, eukaliptusowa zieleń sypialni miała wyciszać i relaksować, a dekoracyjne złote akcenty i różowa okiennica – delikatnie przełamywać jednolity kolor ścian.

To Cię zainteresuje: Małe mieszkanie. Zobacz 12 ciekawych polskich wnętrz

Jednym z największych wyzwań projektowych w mieszkaniu była łazienka – miała być różowa i przytulna, ale jednocześnie nieprzesłodzona. I tak róż ścian przełamuje kamień w surowym, szarym kolorze i charakterystyczna tapeta Wall&Deco. Złote dodatki dodają elegancji, a towarzystwo roślin – kameralności. Wzór na tapecie zawiera motyw łuku pojawiający się mniej lub bardziej dyskretnie w całym mieszkaniu – czasami w otworze drzwiowym, innym razem w oświetleniu, w ramie lustra, czy w innych dodatkach.

Cały proces projektowy był rodzajem gry kolorów i przykuwających oko akcentów z elementami „wyciszającymi”. Raz można było dać upust wyobraźni, a innym razem należało dodawać jej efektom elegancji i spokoju.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także