60-metrowe wnętrze z Gdańska. Butelkowa zieleń rządzi!

60-metrowe wnętrze z Gdańska. Butelkowa zieleń rządzi!

Autor: Justyna Łotowska
19 lip 2021 08:37

Przestrzeń mieszkania o metrażu 60 m2 została zaprojektowana jako nowoczesna, z klasycznymi elementami i przełamaniem kolorów butelkową zielenią. Za projekt odpowiadały Katarzyna Huszcza-Osińska i Emilia Gruźlewska-Sawczuk z pracowni Make Architekci.

Mieszkanie na gdańskim osiedlu Kamienice Malczewskiego zostało zakupione w stanie deweloperskim. Projektem wnętrz zajęły się architektki z trójmiejskiej pracowni Make Architekci. W efekcie powstało piękne i ponadczasowe wnętrze z głęboką zielenią w roli głównej.

Mieszkanie posiada dwie osobne sypialnie, jedną master i jedną przeznaczoną jako pokój gościnny, a także łazienkę, wydzieloną garderobę oraz strefę dzienną w postaci salonu z aneksem i wyspą kuchenną. W wyspę wkomponowano ażurową ściankę pozwalającą na oddzielenie strefy kuchennej od salonowej – po drugiej stronie została zaprojektowana szafka RTV oraz telewizor wiszący na ściance.

Butelkowy zielony kolor w salonie, kuchni i jadalni

- Butelkowa zieleń podkreślona została zarówno w salonie, jako przykuwająca wzrok, obszerna kanapa, jak i w części kuchennej, gdzie spotykamy ją w postaci nowoczesnych płytek ściennych - mówią architekci z pracowni Make Architekci, Katarzyna Huszcza-Osińska i Emilia Gruźlewska-Sawczuk

Głęboki kolor zielony idealnie wygląda zwłaszcza w połączeniu z klasykami: znakomicie pasują do niego szafki kuchenne w szarościach i jasnym drewnie, grafitowe dodatki oraz niewielkie, kwadratowe, czarno-białe płytki w stylu boho.

W salonie nie zabrakło też wydzielonej przestrzeni na odpoczynek w formie siedziska w zabudowie przy oknie – tutaj też zastosowano obicie w kolorze butelkowej zieleni. Stół jadalniany – to klasyka – połączenie drewnianego blatu, z szarym obiciem krzeseł i grafitowym wykończeniem.

Mała sypialnia z szafami w zabudowie

W niewielkiej sypialni w jasnym klimacie udało się zaprojektować szafy w zabudowie, płynnie przechodzące w przedściankę z półeczką, która służy jako zamiennik dla standardowych stolików nocnych. Uwagę zwraca miętowa ściana tapicerowana, którą wykończona została ściana do wysokości łóżka.

- W przedściance zamontowałyśmy ukryte gniazdka kontaktowe, co jest estetycznym i wygodnym rozwiązaniem - dodają architektki.

Z kolei w łazience utrzymany został klimat klasycznych połączeń, bieli, szarości i jasnego drewna. To wszystko dopełniono grafitowymi dodatkami -  ścianka prysznicowa, baterie oraz lustro w ciemnej kolorystyce prezentują się lekko i elegancko.

Projekt: Katarzyna Huszcza-Osińska i Emilia Gruźlewska-Sawczuk, Make Architekci
Zdjęcia: Hanna Połczyńska, Kroniki Studio

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także