×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
70-metrowe mieszkanie w pięknych pastelach. Świetny projekt!

70-metrowe mieszkanie w pięknych pastelach. Świetny projekt!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 marz 2021 15:04

Ponad 70-metrowe mieszkanie idealnie nadaje się dla młodej, pracującej osoby. Oprócz standardowych pomieszczeń, jak salon, kuchnia czy łazienka w projekcie znalazło się domowe biuro i estetyczna oraz przestronna garderoba. Całość utrzymana jest w jasnych kolorach, które dodatkowo ocieplają drewniane elementy.

Projekt Pracowni Architektury Wnętrz FOORMA powstał dla młodej, pracującej w korporacji kobiety.

– Dla klientki bardzo ważne było utrzymanie spójnego stylu i estetyki w całym mieszkaniu – mówi Dorota Pilor-Jakulewicz, właścicielka pracowni i autorka projektu. – Zależało jej również na eleganckich wnętrzach, przy jednoczesnym zachowaniu „domowego ciepła”.

W tym celu oprócz dominującej bieli pojawiły się drewniane elementy, a także pastelowe dodatki.
Dobrym przykładem tego połączenia jest sufit nad strefą kuchenną wykonany z płyt meblowych o tym samym wzorze co fronty. Nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter, a ze względu na materiał ociepla całość.

Mieszkanie przeszło zmiany w układzie ścian działowych

W przypadku tego projektu mieszkanie wymagało delikatnych zmian w układzie ścian działowych. Pomniejszając domowe biuro, zyskano dodatkowe metry w łazience. Z kolei dwa kolejne pokoje zaproponowane przez dewelopera jako osobne pomieszczenia, zmieniły się w sypialnię połączoną z przestronną garderobą. Dzięki zmianom 73-metrowe mieszkanie to obecnie salon połączony z kuchnią, łazienka, pokój biurowy, sypialnia i garderoba.

- Nasze projekty cechuje nie tylko estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność pomieszczeń dopasowana do potrzeb klientów – dodaje Dorota Pilor-Jakulewicz. – Dom ma być miejscem, które nie tylko pięknie wygląda, ale w który dobrze się mieszka.

Lamele na ścianie

Oprócz wspomnianego sufitu w kuchni, ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w projekcie są lamele wykonane z płyt do głębokiego frezowania lakierowane na kolor ściany. Bez nich ściany byłyby dużo prostsze i bez wyrazu. Wart uwagi jest także biokominek w zabudowę meblowej TV oraz geometryczna zabudowa garderoby, która jest niezwykle ciekawa pod względem formy oraz konstrukcji.

Charakterystycznego wyrazu dodaje także oświetlanie. Tu warto zwrócić uwagę na te zamontowane w łazience, czyli lampę firmy Ramko i kinkiet od Chros. Całość podkreślają proste ledy na ścianie naprzeciwko wejścia.

- Staramy się w naszych projektach ujmować ciekawe, a czasem nietypowe rozwiązania – mówi Dorota Pilor –Jakulewicz. – Dzięki temu każdy projekt ma swój niepowtarzalny charakter.

Projekt: Pracownia Architektury Wnętrz FOORMA 
Zdjęcia: Radosław Sobik
Tekst: Magdalena Pilor

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także