PARTNER PORTALU
85-metrowe mieszkanie na Pradze. Właściciele nie bali się zaszaleć!

85-metrowe mieszkanie na Pradze. Właściciele nie bali się zaszaleć!

Autor: Justyna Łotowska
01 wrz 2021 14:00

Błękity, biele i szarości z kroplą koloru musztardowego - wnętrze dla pary humanistów spod kreski pracowni Framuga Studio zdecydowanie ma to coś! Zobaczcie pomysł na przytulne mieszkanie w chłodnych kolorach.

Wnętrze pełne błękitu na warszawskiej Pradze zostało stworzone dla młodej pary humanistów i ich rudego tygrysa. Zadanie, jakie czekało architektów z Framuga Studio, to sprostanie oczekiwaniem właścicieli. A chcieli oni pozostawić zamkniętą kuchnię, zyskać sporo miejsca na pokaźną kolekcję książek i mieć oddzielną pralnię. Marzyli też o dodatkowym miejscu na przechowywanie.

Architektom udało się spełnić wszystkie prośby klientów, a dodatkowo zachować wygodny podział na strefę wspólną i oddzieloną od niej strefę prywatną.

Część dzienna - nietypowo, bo z zamkniętą kuchnią

 W części dziennej znalazła się strefa wypoczynkowa, czyli wygodny narożnik stojący tyłem do jadalni oraz właśnie jadalnia z prostokątnym drewnianym stołem i nieco loftowymi w stylu krzesłami. Kanapa w niebieskim kolorze, z kolorowymi poduszkami, które ożywiają całą aranżację, idealnie pasuje do koloru ścian, które też dosyć niestandardowe są w pastelowym błękicie. 

Architekci stworzyli też tutaj dodatkowy pas szaf i charakterystyczną bibliotekę, która oddziela hol od salonu, a do jej zasobów mamy dostęp z obu stron.  Większy segment od strony holu mieści książki, od jadalni natomiast daje idealne tło dla stołu i dużego, okrągłego lustra.

W zamkniętej kuchni zwracają uwagę meble kuchenne z frezowanymi frontami w pięknym błękitnym kolorze i minimalistycznymi czarnymi uchwytami. Nad jasnym blatem pięknie wygląda heksagonalna mozaika z beżowym kolorze. 

Mała łazienka - białe płytki metro, jasne drewno i okrągłe lustro

Podobnie jak w jadalni, także łazienkę ozdabia duże okrągłe lustro. Niewielka łazienka jest jasna dzięki zastosowanym płytkom - na ścianach prostokątne kafelki, na podłodze białe płytki z rysunkiem marmuru. Odważnym, ale bardzo dekoracyjnym rozwiązaniem okazało się z kolei zastosowanie błękitnej fugi, które świetnie koresponduje z błękitnym kolorem ściany. 

Projekt: Framuga Studio, https://www.framugastudio.pl 
Zdjęcia: Aleksandra Dermont, https://aleksandradermont.com/ 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także