×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dom pod Opolem. Lamele i ceglaste kolory są świetne!

Dom pod Opolem. Lamele i ceglaste kolory są świetne!

Autor: Justyna Łotowska
13 sty 2022 15:44

Dom z ogrodem w Górkach pod Opolem to rodzinny azyl małżeństwa z trójką synów. W tej przestrzeni znalazło się miejsce nie tylko na przestronny salon, sypialnię czy pokoje dziecięce, ale również na siłownię, bawialnię, a nawet saunę. W projekcie stworzonym przez pracownię FABRYK-ART dominują beże, biele, szarości oraz ocieplające wnętrze akcenty drewniane, ale nie zabrakło tu też odważniejszej ceglastej barwy.

  • W domu sporo powierzchni wykończono lamelami. Projektanci wykorzystali je nie tylko na ścianach w wiatrołapie, ale także na obudowie kominka, w sypialni czy łazience.
  • Aranżacja bazuje na jasnej palecie barw, ale również na naturalnych akcentach, takich jak drewno oraz liczne rośliny.
  • W łazience dominują naturalne materiały wykończeniowe – nie tylko drewno, ale także ponadczasowe lastryko, w ciemnej oraz jasnej odsłonie.
  • Ekstrawaganckim przełamaniem naturalnej sielanki jest ceglasta barwa, którą można podziwiać między innymi na zasłonach w salonie oraz na wyspie kuchennej. 

Właściciele domu cenią sobie spotkania z liczną rodziną, dlatego niekwestionowanym sercem tej przestrzeni jest przestronna jadalnia. Jej główny element to duży, stworzony na zamówienie stół z litego drewna według projektu pracowni FABRYK-ART. Jasny blat został zestawiony z krzesłami wykończonymi szarą tapicerką oraz z plecionymi abażurami lamp. Jadalnia jest centralnym punktem strefy dziennej, a jednocześnie łącznikiem pomiędzy kuchnią otwartą na salon oraz częścią wypoczynkową.

Modne lamele w części dziennej

Ciekawym elementem projektu są również lamele. Projektanci wykorzystali je nie tylko na ścianach w wiatrołapie, ale także na obudowie kominka. Ten element aranżacji jest tyleż estetyczny, co funkcjonalny – w korytarzu za dekoracją ścienną zostały ukryte drzwi do małego schowka. Lamele są także praktycznym elementem aranżacji sypialni, w której sprytnie wydzielają przestrzeń do pracy.

Ciepło i przytulność ponad dwustumetrowego domu w Górkach bazuje na jasnej palecie barw, ale również na naturalnych akcentach, takich jak wspomniane wcześniej drewno oraz liczne rośliny. Ekstrawaganckim przełamaniem naturalnej sielanki jest ceglasta barwa, którą można podziwiać między innymi na zasłonach w salonie.

Ten sam kolor zdobi wyspę kuchenną, poduszki na kanapie, a także ścianę za telewizorem. Ceglasty motyw można spotkać również w łazience, dzięki czemu aranżacja jest spójna i harmonijna.

Łazienka z drewnem i lastryko

A skoro o łazience już mowa, to warto zwrócić uwagę na to, że również w tym pomieszczeniu dominują naturalne materiały wykończeniowe – nie tylko drewno, ale także ponadczasowe lastryko, w ciemnej oraz jasnej odsłonie. W tym wnętrzu znalazło się miejsce na elegancką wannę wolnostojącą oraz nowoczesną zabudowę meblową.

Cechą szczególną projektu jest zastosowanie w całym domu tych samych opraw oświetleniowych. Wybrano podwójne i pojedyncze oprawy z linii SLEEK polskiej marki AQForm w wersji natynkowej oraz wpuszczanej.

- To oświetlenie docenił nawet fotograf, który zwrócił uwagę na to, że wszystkie oprawy mają tak samo dobraną temperaturę światła 3000K. W tak oświetlonym wnętrzu nie męczy się wzrok, a ciepłe światło sprawia, że domownicy są bardziej wypoczęci i pozytywnie nastawieni – podkreśla Agata Chomiak z pracowni FABRYK-ART.

Piękne pokoje dla dzieci

Ważnym elementem projektu domu w Górkach są pokoje dziecięce. Ich aranżacja nieco odbiega od wykończenia reszty pomieszczeń, nadal jednak harmonizuje z całym zamysłem stylistycznym. Choć już od progu widać, że w tej przestrzeni rządzą maluchy, to jednak dominuje tu stonowana kolorystyka, która jest neutralnym tłem dla dziecięcych akcentów, takich jak zabawki, pluszowe misie czy książki.

Dzięki temu pokoje będą rosnąć wraz z ich właścicielami, a inwestorzy nie będą musieli co kilka lat przeprowadzać gruntownego remontu – wystarczy, że wymienią dodatki i meble.

Drewno, żywe rośliny, naturalny kamień, płytki lastryko oraz ciekawe oprawy oświetleniowe marki – wszystko to sprawia, że wnętrze jest ponadczasowe i będzie spełniać oczekiwania mieszkańców w każdym momencie ich życia. Uniwersalna funkcjonalność projektu jest gwarancją tego, że przestrzeń zawsze będzie wpisywać się we wnętrzarski kanon piękna.

Projekt: Dom
Miejscowość: Górki k/Opola
Projekt: pracownia Fabryk-Art Agata Chomiak i Maciej Ferenc
Fot. Mikołaj Dąbrowski

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także