PARTNER PORTALU
Dom w błękicie: świetny projekt wnętrza z Warszawy

Dom w błękicie: świetny projekt wnętrza z Warszawy

Autor: Justyna Łotowska
18 wrz 2020 10:54

Ten stylowy dom pełen jest kolorów i światła. Inwestorzy i projektantka wnętrza, Agnieszka Rozmysłowicz z Viann Interior Design postawili na piękne i subtelne błękity. Zobaczcie ten projekt!

Projekt wnętrz domu w Warszawie powstał dla inwestorów, którzy wiedzą, czego chcą, co lubią i nie obawiają się, że kolor za chwilę się znudzi.

Dom ten nazwałam "Domem w błękicie", ponieważ skąpany jest w tym przepięknym kolorze i to nie w formie bezpiecznych dodatków, ale występującym na kluczowych elementach wnętrza - frontach kuchennych, sofie, wannie - tak opowiada o nim jego autorka, Agnieszka Rozmysłowicz z pracowni Viann Interior Design. - Niewiele osób jest tak zdecydowanych, choć ja bym była - uwielbiam błękit!

Całość jest połączeniem klasyki i elegancji z nowoczesnymi formami mebli i lekko industrialnymi akcentami. Znajdziemy tu zarówno sztukaterię, konglomerat kwarcowy imitujący marmur, welurową sofę, płytki ułożone w drobne karo, stonowaną paletę barw opartych na beżach i taupe... jak i czerń, wyraziste i nowoczesne oświetlenie.

W sypialni nawet znalazł się beton - ponieważ to strefa prywatna, swego rodzaju enklawa, pozwoliliśmy sobie na troszkę większe szaleństwo i ukłon w stronę wielbiciela loftów - dodaje Agnieszka Rozmysłowicz. - Kuchnia natomiast mocniej odwołuje się do klasyki przez zastosowanie witryn stojących na blacie, symetrycznie po obu stronach okna. Pozostałe fronty są całkowicie nowoczesne, lakierowane, z frezowanymi uchwytami.

Wysoka zabudowę dodatkowo udekorowano sztukateryjną ramą, a wnęka wyłożona została tym samym konglomeratem co blaty. Wyspę na środku zaplanowano na szerokość wspomnianej wnęki, aby umożliwić swobodne poruszanie się pomiędzy lodówką a zlewem po przeciwnej stronie.

Staraliśmy się stworzyć tę kuchnię w sposób jak najbardziej ergonomiczny, pomimo że nie wpisuje się w schemat, ale trzeba pamiętać że zaplanowana jest z myślą o konkretnych osobach, konkretnych potrzebach i na te odpowiada całkowicie. Cały układ tego domu w ogóle nie wpisuje się w schemat, co mnie w nim zachwyca - dziś pomieszczenia przechodnie czy amfiladowe, tak znane z klasycznych wnętrz, traktuje się jako wadę i eliminuje - tutaj one są absolutnym atutem. Jadalnia w wykuszu oszklonym z trzech stron to spełnienie marzeń! - mówi projektantka. 

Projekt i wizualizacje: Agnieszka Rozmysłowicz, Viann Interior Design, strona pracowni tutaj

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także