Dwupokojowe mieszkanie w Gdańsku z modnymi drewnianymi lamelami

Dwupokojowe mieszkanie w Gdańsku z modnymi drewnianymi lamelami

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 kwi 2020 09:47

Projekt mieszkania dla pary, która lubi ciemne kolory i na niewielkiej przestrzeni potrzebowała naprawdę sporo miejsca do przechowywania. Jak sobie z tym wyzwaniem poradziły architektki z pracowni AM Sokołowska Architektura Wnętrz? Zobaczcie!

Projektowałyśmy to wnętrze dla małżeństwa z dorosłymi już, mieszkającymi oddzielnie dziećmi - wspomina właścicielka pracowni, Anna Maria Sokołowska. - Klienci nie potrzebowali wiele miejsca, mieli natomiast bardzo sprecyzowane oczekiwania dotyczące ciemnej kolorystyki, którą lubią, a przede wszystkim funkcjonalnej strefy przechowywania. 

Całość wnętrza to salon z aneksem kuchennym, przedpokój, sypialnia i łazienka. Inwestor jest kucharzem  - dodaje architektka. - Kuchnia musiała więc stać się jednym z najważniejszych elementów wnętrza, dodatkowo także postanowił zainwestować w bardzo dobrej jakości sprzęt kuchenny. 

Paleta kolorystyczna mieszkania to czerń, szarość oraz wszechobecne naturalne drewno, która pojawia się zarówno w postaci modnych lameli, jak i zabudowy meblowej. Cała czarna ściana w pokoju dziennym mieści szafy. Kolejna szafa znajduje się w przedpokoju, jeszcze jedna w - w sypialni. Tym sposobem niewielka przestrzeń mieszkania jest wyjątkowo funkcjonalna. 

W pokoju dziennym uwagę przyciąga z pewnością centralny element tej aranżacji - tapeta od Wall&Deco. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę - wspomina Anna Maria Sokołowska - Klientka zakochała się w tym wzorze od pierwszego spojrzenia.

W sypialni warto zwrócić uwagę na pięknie tapicerowaną ścianę nad łóżkiem. W łazience - na charakterystyczne "lastrykowe" płytki oraz "drewnianą" mozaikę w strefie prysznica. 

Projekt wnętrza: Joanna Kozłowska, Anna Maria Sokołowska, pracownia AM Sokołowska Architektura Wnętrz

Zdjęcia: Fotomohito

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także