Małe i jasne mieszkanie w bloku: świetny projekt na nieduży metraż!

Małe i jasne mieszkanie w bloku: świetny projekt na nieduży metraż!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 lip 2020 10:36

To mieszkanie ma zaledwie 45 m2. Architekci urządzili je w jasnych kolorach i przytulnym stylu dla inwestorki, która chciała przestrzeni idealnej do spotkań z przyjaciółmi. Jak im się udało?

Największym pragnieniem właścicielki tego 45-metrowego wnętrza było przekształcenie go w otwartą przestrzeń do przyjmowania wielu przyjaciół, ale też przytulną i funkcjonalną, łącznie z koniecznością zapewnienia miejsca na jej ogromną kolekcję butów! Architekci z argentyńskiego studia Momba Arquitetura, Arthur Mansur i Bruna Louise stworzyli urokliwe wnętrze, oddające styl i charakter jego właścicielki, a jednocześnie nowoczesne. 

 Salon połączony z kuchnią i jadalnią

Aby niewielką przestrzeń zmienić w bardziej komfortową, koniecznie było wyburzenie ścian i stworzenie otwartej części dziennej. Aby powiększyć wizualnie mieszkania, w całym wnętrzu zastosowano tę samą, jasną podłogę. Niektóre meble, takie jak chociażby stół, pełnią także rolę wydzielenia stref funkcjonalnych. Częścią przestrzeni dziennej stał się także balkon, na którym stanęło tapicerowane siedzisko pełniące funkcję dodatkowej kanapy. Biała cegła na ścianie podkreśla grafiki i plakaty, które z pewnością grają główną rolę w tym niewielkim wnętrzu.

Kuchnia jest naprawdę niewielka, ale dzięki zabudowie wykonanej na zamówienie, wykorzystano w niej, podobnie jak w całym mieszkaniu, każdy fragment przestrzeni. 

Sypialnia - oaza przytulności

Niewielką sypialnię powiększa optycznie szafa z lustrzaną zabudową. Zamiast tradycyjnego zagłówka pojawia się tu tradycyjny indyjski gobelin. Łóżko zostało zaprojektowane przez architektów, posiada 6 szuflad, które pozwalają przechować mnóstwo potrzebnych rzeczy. 

Projekt: Momba Arquitetura, Argentyna, www.momba.arq.br
Odpowiedzialni architekci: Arthur Mansur i Bruna Louise
Zespół projektowy: Lais Zarantonelli, Marcella Nery i Thais Mendes
Zdjęcia: Guilherme Pucci

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także