PARTNER PORTALU
Małe wnętrze: zobacz jak pięknie wygląda po remoncie!

Małe wnętrze: zobacz jak pięknie wygląda po remoncie!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 kwi 2020 09:56

To niewielkie mieszanie wymagało zmian. Właściciele chcieli, aby wnętrze było jasne, zachęcało do relaksu i zachowało klimat letnich, skandynawskich wojaży. O pomoc zwrócili się do Raca Architekci. Zobaczcie efekt tej współpracy.

Metamorfozy bywają konieczne. W 45 m2 mieszkaniu, poza właścicielami, stałymi rezydentami są także dwa wszędobylskie koty. Dokazywanie futrzanych lokatorów w pewnym momencie musiało wpłynąć  na decyzję o remoncie. Obecność zwierząt miała zresztą duży wpływ na projekt Raca Architekci. Jedną z wytycznych było zastosowanie podłogi, która nie będzie wrażliwa na wodę oraz ograniczenie ilości tkanin. Klienci postanowili zostawić gdańskiej pracowni architektonicznej dużo swobody. Kluczem do sukcesu okazała się konsekwencja w doborze dobrych jakościowo elementów wyposażenia, sprawdzone materiały i subtelna kolorystyka z przykurzoną szałwią w roli głównej. 

Otwarta przestrzeń

Właściciele już na samym wstępie zaznaczali, że mieszkanie nie musi być idealne, bo będą w nim żyć i mieszkać prawdziwi ludzie. Układ pomieszczeń i sposób funkcjonowania pozostał taki sam, ponieważ tego wymagał tryb życia i przyzwyczajenia mieszkańców. Pracownia Raca Architekci postanowiła więc maksymalnie otworzyć zastaną przestrzeń oraz zaproponować nowe, bardziej funkcjonalne i estetyczne rozwiązania.

Otwory drzwiowe powiększono do pełnej wysokości pomieszczenia i wszędzie zastosowano przesuwne drzwi. Na co dzień są otwarte dla domowników, by nie utrudniać im swobodnego poruszania się po domu. W pokoju dziennym pełnoprawny element aranżacji stanowią drzwi ze sklejki. Drzwi do pokoju dziennego były zresztą jednym z wymagań klientów, ponieważ dość często wykorzystywany jest on jako pokój gościnny. Wejścia do pozostałych pomieszczeń wykonano z płyty MDF lakierowanej w kolorze ścian, po których się poruszają. Nie mają klamek i uchwytów, tak by jeszcze bardziej uwypuklić ich wyjątkowość.

W skandynawskim klimacie

Mieszkanie zaprojektowano w stylu skandynawskim w nowoczesnym wydaniu. Naturalna brzozowa sklejka, w połączeniu z pastelowym seledynowym odcieniem zieleni, stanowi element powtarzający się w każdym pomieszczeniu. Tłem dla tego zestawienia jest biel i jasna szarość. Dla kontrastu zdecydowano się na wprowadzenie czarnych elementów w konstrukcji mebli i dodatkach. Większość mebli wykonano na zamówienie u stolarza, dzięki czemu zabudowy są spójne materiałowo i kolorystycznie. Dodatki i meble ruchome pochodzą ze sprawdzonych skandynawskich marek Muuto, Hay, i Normann Copenhagen. 

Nordyckie SPA

Łazienka jest spójna kolorystycznie z resztą mieszkania. Zanurzeniu się w harmonii sprzyja tu ograniczona do minimum liczba przedmiotów i subtelna kolorystyka. Czystym, klarownym formom oraz organicznej palecie barw towarzyszą produkty marki Koło: dyskretny antybakteryjny przycisk Koło Nova Pro, schowany w obudowie ze sklejki stelaż Technic GT+ i prostokątna umywalka Twins. Sprawdzone rozwiązania uzupełnia spokojna baza białych i szarych płytek, ocieplona sklejką wyeksponowaną na dużej powierzchni szaf oraz wspomnianych wcześniej elementach w kolorze zielonym.

W niewielkiej przestrzeni liczy się przede wszystkim ergonomia i niewymuszona skandynawska elegancja, bezpretensjonalna, uporządkowana, spokojna i neutralna.

Autorzy projektu wnętrza: Raca Architekci, www.raca-architekci.pl

Zdjęcia: Fotomohito

Zobacz także: Piękny projekt wnętrza: przytulny i pełny kolorów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także