Metamorfoza 50-metrowego mieszkania - zobacz jasne, przytulne wnętrze

Metamorfoza 50-metrowego mieszkania - zobacz jasne, przytulne wnętrze

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
25 wrz 2019 09:06

Inwestorzy postawili przed projektantką: Magdaleną Miszczyk-Tatarą zadanie przekształcenia ich 50-metrowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty w jasne, przestronne wnętrze.

Generalny remont miał na celu nie tylko dostosowanie wystroju do aktualnych trendów, ale także zmianę układu funkcjonalnego, tak by odpowiadał obecnym potrzebom właścicieli. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom niewielkie mieszkanie stało się przestronne i podzielone na czytelne strefy.

Zobacz też inne projekty tej pracowni

Kluczowym elementem dla uzyskania oczekiwanego efektu okazało się wyburzenie ściany oddzielającej salon od przedpokoju. Zabieg ten pozwolił optycznie powiększyć przestrzeń, a zastosowana kolorystyka i różnorodne materiały czytelnie wydzielają część salonu i strefę wejściową. Dodatkowym zadaniem, jakie inwestorzy postawili przed architektką było wygospodarowanie przestrzeni na kącik do pracy. Biurko wraz minimalną z przestrzenią biurową zostało wydzielone z części salonu, tak aby nie zakłócało codziennego funkcjonowania domowników.

To też Cię zainteresuje: Wygodne mieszkanie: przytulne, jasne wnętrze

Właściciele mieszkania zdecydowali się pozostawić kuchnię w jej pierwotnym miejscu. Granatowe meble nie przytłoczyły wnętrza ze względu na jasną kolorystykę ścian i podłogi. Wielkość pomieszczenia pozwoliła na wstawienie niewielkiego stolika, przy którym domownicy mogą wspólnie spożywać posiłki. Sypialnia dostępna od strony wąskiego korytarza jest oazą domowników, niewidoczną dla gości spędzających czas w salonie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także