PARTNER PORTALU
Mieszkanie w kamienicy. Piękne, jasne wnętrze

Mieszkanie w kamienicy. Piękne, jasne wnętrze

Autor: Anna Sołomiewicz
10 lis 2016 10:27

Stare kamienice mają nieodparty urok. Pamiętali o tym właściciele tego mieszkania w Warszawie. Dlatego też wykańczając wnętrza postawili na zachowanie oryginalnego klimatu.

Oryginalny układ mieszkania w starej warszawskiej kamienicy przewidywał trzy pokoje, w tym dużą sypialnię wielkości salonu. Inwestorom zależało jednak na tym, aby powiększyć liczbę pokoi do czterech. Dostawiono dodatkową ściankę działową, tworząc mniejszą sypialnię oraz przechodni gabinet. Była to jedyna duża zmiana, na jaką zdecydowali się właściciele i architekt Magdalena Ilmer. Głównym założeniem projektu było bowiem zachowanie unikalnego klimatu starej kamienicy.

Z dawnej epoki...

Lokum o powierzchni 75 metrów kwadratowych obejmuje korytarz, kuchnię, łazienkę, salon, pokój do pracy, sypialnię, korytarzyk, pokój dziecięcy oraz garderobę z pralnią. Zarówno salon jak i utworzona po dostawieniu ściany sypialnia mają podwójne drzwi, charakterystyczne dla starego budownictwa.

W salonie są one elementem oryginalnego wnętrza, w sypialni zostały dorobione, tak aby wpisać się w charakter całego mieszkania. Usytuowane w jednym rzędzie zapewniają obszerną perspektywę na długość całego mieszkania z pozycji salonu lub sypialni, powiększając tym samym optycznie przestrzeń. 

Oprócz drzwi w salonie, udało się również zachować i odnowić drewniane podłogi, które poddano cyklinowaniu i następnie pomalowano na czarno. Udało się także zachować ceramiczną posadzkę w garderobie.

Harmonijne wnętrze

Nowe elementy wykończenia i wyposażenia wnętrza dobierane były tak, aby współgrać z charakterem przestrzeni. Niektóre z mebli są delikatnie stylizowane, inne - choć nowoczesne - harmonizują z otoczeniem. Oświetlenie i oszczędnie zastosowane dodatki dekoracyjne nawiązują do stylistyki skandynawskiej. Typowo skandynawska jest również dominująca w przestrzeniach mieszkania biel oraz towarzyszące jej drewno. Całość tworzy urokliwą aranżację, w której nowoczesność spotyka się z minioną epoką.

Projekt: arch. Magdalena Ilmer, Boho Studio.

Zdjęcia: Boho Studio.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także