×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Nowoczesny dom pod Warszawą. Wnętrze dla rodziny z dwójką dzieci

Nowoczesny dom pod Warszawą. Wnętrze dla rodziny z dwójką dzieci

Autor: Justyna Łotowska
29 gru 2021 08:47

Dom należy do czteroosobowej rodziny. Inwestorom zależało na stworzeniu wnętrza ponadczasowego, ale z domowym, ciepłym klimatem. Dzięki pomysłom architektki, Aleksandry Kurc z pracowni MAKA.STUDIO udało się wcielić te plany w życie z wyjątkowo dobrym efektem!

  • We wnętrzu nie brakuje ciemnych kolorów i wyraźnych wzorów, które kontrastują z bielą i ciepłym odcieniem dębu.
  • Poprzez obniżenie sufitu oraz potraktowanie ścian i podłogi w tym samym, ciemnym kolorze, kuchnia jak grafitowy kubik odcina się na tle jasnego salonu.
  • Salon potraktowany został elastycznie, wyposażony jedynie w mobilne meble wypoczynkowe.
  • Zieleń przewijająca się we wnętrzu, czy to w postaci dodatków, czy roślin, ociepla klimat i spaja stylistycznie wnętrze.
  • Drewniane schody z autorską balustradą spinają poszczególne kondygnacje wlewając ciepło do kolejnych pomieszczeń.

Projekt wnętrza, którym zajęła się Aleksandra Kurc z pracowni MAKA.STUDIO obejmował projekt parteru (a w nim hol, wc, strefę salonowo-jadalnianą i otwartą kuchnię), poddasza (pokój wypoczynkowy z miejscem do pracy) oraz sypialni i dwóch łazienek (przy sypialni rodziców oraz dziecięcej).

Przedpokój, który przykuwa wzrok

Już na wejściu wita nas kontrastowa przestrzeń: grafitowe ściany i zabudowa są zdecydowaną odpowiedzią na charakterystyczny wzór kafli włoskiej marki Ornamenta. Rdzawy puf w formie pastylki, swoją obłą formą i ciepłym kolorem zachęca do skorzystania. Przy lustrze zaprojektowane zostały wieszaki, wkomponowane w pionowe, jasnoszare lamele.

Ukryte wejście do wc wprowadza nas do monochromatycznej kabiny, gdzie pierwsze skrzypce grają światło i cień. Kompaktowe rozwiązania, podkreślone kontrastującą kolorystyką idealnie nadają się do małych przestrzeni. 

Salon i kuchnia z ciemnymi akcentami

- Klienci nie obawiali się ciemnych barw również w strefie dziennej, dzięki temu udało nam się stworzyć przytulny kącik kuchenny w ciemnej barwie. Poprzez obniżenie sufitu oraz potraktowanie ścian i podłogi w tym samym, ciemnym kolorze, kuchnia jak grafitowy kubik odcina się na tle jasnego salonu - mówi autorka projektu, Aleksandra Kurc

W ciemnej ścianie ukryte zostały drzwi do spiżarni. Podwyższona wyspa zapewnia osłonę codziennego nieładu przed wzrokiem niezapowiedzianych gości.

Salon potraktowany został elastycznie, wyposażony jedynie w mobilne meble wypoczynkowe. Dzięki temu pozostawia dużą przestrzeń do zabawy, co jest niezbędne przy dwójce żywiołowych maluchów. 

Schody w odcieniu ciepłego dębu

Zieleń przewijająca się we wnętrzu, czy to w postaci dodatków, czy roślin, ociepla klimat i spaja stylistycznie wnętrze. Również ciepły dąb jest osią, która łączy parter z poddaszem.

- Drewniane schody z autorską balustradą spinają poszczególne kondygnacje wlewając ciepło do kolejnych pomieszczeń - dodaje Aleksandra Kurc

Strefa prywatna - sypialnie i łazienki w jasnych kolorach

Na piętrze znajduje się jasna sypialnia właścicieli, z wysokim, miękkim wezgłowiem w kolorze butelkowej zieleni. Retro klimatu dodaje charakterystyczna tapeta i lustro w mosiężnej ramce.
Minimalistyczna łazienka przy sypialni utrzymana w kolorystyce chłodnego betonu ocieplona została jedynie bieloną zabudową umywalek.

Druga łazienka, przeznaczona dla dzieci, jest ożywiona graficzną układanką z kafli z dodatkiem błękitu. Ten sam kolor został również użyty na suficie i ścianie.

Na ostatniej kondygnacji otwarta przestrzeń pozwala zaaranżować w razie potrzeby kącik czytelniczy, gabinet do pracy czy dodatkowy pokój gościnny. Drewniana podłoga wywinięta została na ścianę, okalając pokój. Za tym układem podążają również zabudowy meblowe i układ dwóch sof.

Projekt wnętrz: Aleksandra Kurc, MAKA.STUDIO 
Zdjęcia: Jakub Nanowski, PERSPEKTYWA 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także