PARTNER PORTALU
Piękne mieszkanie w Warszawie. Rodzinne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Piękne mieszkanie w Warszawie. Rodzinne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
06 paź 2021 19:23

70-metrowe mieszkanie na warszawskim Czerniakowie zostało zaprojektowane dla 3-osobowej rodziny. Wnętrze jest nowoczesne, oszczędne w formie i bardzo wygodne. Biel, czerń i szarości, tworzą klimatyczną przestrzeń do życia. 


70-metrowe mieszkanie na warszawskim Czerniakowie zostało zaprojektowane dla 3-osobowej rodziny. Kupione zostało z rynku wtórego i jego rozkład niespecjalnie pasował nowym właścicielom. 

– Podjęliśmy więc decyzję o ingerencji w konstrukcję budynku i zdecydowaliśmy o wyburzeniu nośnej ściany oddzielającej dwa pokoje. To skomplikowana technicznie operacja, ale warta była poświęceń – mówi arch. Dariusz Grabowski, autor projektu wnętrza. Dzięki tak odważnemu posunięciu wnętrze zyskało przestronną część dzienną z przeniesioną z innego pomieszczenia kuchnią, wydzielony ażurową przegrodą z drewnianych lamelek hol, powiększoną łazienkę, sypialnię gospodarzy oraz pokój syna. Taki układ idealnie spełnia potrzeby całej rodziny. 

Oszczędnie i minimalistyczne

Właścicielka jest z zawodu farmaceutką, w założeniu projektowym pojawił się więc wątek „aptekarskiego porządku”. – Postawiłem na minimalizm z zamkniętymi w większości szafami i meblami. Zrezygnowałem z otwartych półek, które często prowokują do ustawiania na nich nie zawsze trafionych dekoracji – podkreśla Dariusz Grabowski

Drewniane akcenty ograniczają się do dębowego parkietu i kilku wstawek w meblach. Cała reszta zabudowy stolarskiej wykończona jest białym i czarnym MDF-em w połysku. – Takie zestawienie, uzupełnione kilkoma odcieniami szarości na ścianach, przywodzi na myśl oszczędny w wyrazie styl skandynawski. Nawet umaszczenie kota wpisuje się w klimat wnętrz – dodaje architekt. 

Wygodna, otwarta strefa dzienna

W otwartej strefie dziennej znajduje się duży narożnik (wykonany na zamówienie), sporej wielkości wyspa oddzielona od pokoju szafką RTV (kryjącą wewnątrz także bar), mini jadalnia oraz wyjątkowo pojemna, wysoka zabudowa kuchenna. Pojemne szafki wiszące kryje wewnątrz także obudowa okapu wyspowego. Na brak miejsca do przechowywania właściciele nie mogą więc narzekać. Jest tu go całkiem sporo.

Ścianę za kanapą zdobi oryginalna tapeta pięknie imitująca naturalną skórę, natomiast zwieńczeniem regału z telewizorem jest półka z żywym mchem chrobotkiem, ułożonym starannie przez samych właścicieli. 

Klimatyczna sypialnia

Sypialnia urządzona jest wygodnie, nowocześnie, ale i elegancko. Ciemne kolory i tapicerowany zagłówek nadaje jej ciepły, przytulny klimat. Architekt zadbał także o przestrzeń do przechowywania. W sypialni znajduje się duża, pojemna szafa garderobiana, a lustrzane fronty wokół łóżka skrywają biblioteczkę.

Nowoczesna łazienka z prysznicem

W klimat całej aranżacji wnętrza wypisuje się także łazienka, która powstała z połączenia dwóch pomieszczeń. Dominują tu spokojne szarości, satynowa czerń, biel szafek oraz drewnopodobny gres i drewniana, podświetlana taśmą LED wnęka przy umywalce. Optycznemu powiększeniu przestrzeni służą lustra przy misce WC, w których odbija się symetryczna grafika mostu bruklińskiego. Ten industrialny motyw pojawił się także w holu, gdzie gości „wita” oryginalny ledon.

Autor projektu: Dariusz Grabowski, autorska pracownia projektowania wnętrza Dagar Studio, www.dagarstudio.pl

Zdjęcia: Karolina Wargocka-Kusz

Polecamy także Dom pod Warszawą. Piękne, rodzinne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także