PARTNER PORTALU
Przestronny, funkcjonalny dom rodziny z trójką dzieci

Przestronny, funkcjonalny dom rodziny z trójką dzieci

Autor: Anna Sołomiewicz
07 lut 2017 09:46

Piwnica zmieniona w centrum rozrywki i strefa dzienna, zaplanowana tak, aby młoda mama mogła być spokojna o dzieci.

Architekci z rosyjskiej pracowni Geometrium w sierpniu ubiegłego roku podjęli się realizacji wnętrza domu, powstającego w Lipsku. Dom ma 306 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i niedługo zamieszka w nim małżeństwo z trójką małych dzieci. Młodzi rodzice mieli jasno sprecyzowane oczekiwania odnośnie tego, jak ma wyglądać ich dom marzeń.

Pierwsze spotkanie Alexeia Ivanova i Pavla Garasimova z klientami trwało sześć pracowitych godzin, w trakcie których omówione zostały dokładnie detale dotyczące przyszłego lokum. W oparciu o życzenia domowników, dane i wymogi techniczne zawarte w projekcie bryły, powstała wizja wnętrza domu.

Budynek ma w sumie trzy kondygnacje i antresolę. W piwnicy zaplanowano strefę rozrywki - tutaj domownicy mogą skorzystać z tureckiej łaźni czy pobawić się przy karaoke. To także miejsce, gdzie oprócz typowo hedonistycznych rozrywek można pograć w ping ponga czy poćwiczyć, w przeznaczonym do tego kąciku. Obok strefy rekreacyjnej, w piwnicy zaplanowano również pomieszczenia gospodarcze.

Pierwsze piętro to z kolei strefa dzienna, z obszerną przestrzenią otwartą, w obrębie której urządzono salon, kuchnię i jadalnię. To królestwo pani domu: z piękną i funkcjonalną kuchnią, pralnią, schowkiem pełnym niezbędnych sprzętów domowych oraz bawialnią dla dzieci - usytuowaną w sąsiedztwie kuchni. Dzięki takiej organizacji przestrzeni troskliwa mama zawsze może mieć na oku swoje pociechy.

Strefa dzienna to także przestrzeń stworzona do podejmowania gości. Liczna grupa przyjaciół właścicieli może zasiąść na dużym narożniku w salonie lub oglądać wspólnie TV zza obszernego baru. Na parterze wygospodarowano również miejsce na łazienkę dla gości.

Drugie piętro to strefa prywatna, w której umieszczono sypialnię i łazienkę rodziców oraz dwa pokoje dziecięce - jeden dla chłopca i jeden dla dziewczynek, a także oddzielną łazienkę dla młodych domowników. Zanim jednak dzieci przeprowadzą się do swoich oddzielnych pokoi, dzielić będą wspólny pokój z łóżeczkami dla maluchów, który w późniejszym okresie zaadaptować można na sypialnię gościnną. Dom wieńczy antresola, górująca nad drugim piętrem. Tutaj można się wspiąć w poszukiwaniu wyciszenia lub chwili prywatności, poczytać książkę czy poserfować po internecie.

We wnętrzu dominują jasne kolory i delikatnie skandynawska stylistyka, z dużą ilością bieli i drewna. Nie brak jednak również bardziej zwariowanych akcentów, jak przepierzenie z gałęzi drzew w piwnicy czy wzorzysty dywan na ścianie w sypialni rodziców, nawiązujący do estetyki urządzania wnętrz z czasów Związku Radzieckiego. Architekci podkreślają gotowość właścicieli do eksperymentów, która zaowocowała stworzeniem tego pięknego, funkcjonalnego i interesującego wnętrza.

Projekt i wizualizacje: Studio projektowe Geometrium.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także