×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przytulne wnętrze: świetne mieszkanie na wynajem w Gdańsku!

Przytulne wnętrze: świetne mieszkanie na wynajem w Gdańsku!

Autor: Justyna Łotowska
02 gru 2021 13:14

@Home to pięciokondyngacyjny budynek przeznaczony na wynajem długoterminowy. Mieszkańców ma przyciągać skandynawskie wzornictwo, ekologia i nowoczesne rozwiązania. Za projekt wnętrz odpowiadała pracownia Design Anatomy. Zaglądamy do środka!

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, a jednocześnie jeden z najbardziej ekologicznie wzniesionych budynków mieszkalnych w Gdańsku. Został tak zaprojektowany, aby doskonale współgrać przestrzennie z charakterystycznymi dla gdańskiej Zaspy zabudowaniami i wpisywać się w otoczenie zarówno pod względem skali, jak i bryły.

Projekt wnętrz mieszkań od Design Anatomy

Każdy z funkcjonalnie zaprojektowanych lokali @Home będzie w pełni wyposażony i umeblowany. Za wystrój wnętrz i części wspólnych odpowiedzialna jest pracownia Design Anatomy, która w swoim portfolio posiada nagrody za zrealizowane przestrzenie biurowe i rekreacyjne w ramach centrum biurowego Olivia Business Centre, wnętrza piętra widokowego Olivii Star czy centrum konferencyjno-eventowego na 34 piętrze tego budynku. 

- Wnętrza inwestycji przy al. Rzeczypospolitej tworzą w centrum miasta przyjazne przestrzenie emanujące pozytywną energią – mówi Anna Branicka, architekt wnętrz Design Anatomy. - Chcemy, żeby każdy poczuł się wyjątkowo w swojej własnej przystani, gdzie harmonijnie łączą się i uzupełniają estetyka, funkcjonalność i prostota. Całość utrzymujemy w skandynawskiej stylistyce, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach, łączących się z naturalnymi i ekologicznymi materiałami.

Przestrzeń w skandynawskim duchu

Architekci postawili na oryginalny design, komfort i zadbali o detale. Posadzki i fragmenty ścian w ciepłym kolorze drewna zestawiono tu z naturalnym betonem i bielą ścian. Dzięki temu stanowią neutralne tło, które uzupełnione zostało miękkimi, kolorowymi tkaninami, tworząc przestrzeń o wyjątkowo domowym charakterze.

Każdy element odgrywa istotną rolę, począwszy od kompaktowych i ergonomicznych łazienek, w pełni wyposażonych aneksów kuchennych, aż po przestronne zabudowy meblowe, wieszaki i półki na ścianach.

- Wiele uwagi poświeciliśmy strefom sypialnym, dlatego znajdują się w nich odpowiednio wygodne łóżka i dodatkowe zasłony, które czynią tę strefę bardziej intymną. Wiemy, jak ważne jest światło dzienne, a więc obszerne okna zainspirowały nas do zaprojektowania szerokich parapetów w formie siedzisk z poduchami, które w ciągu dnia zapewniają relaks z widokiem za oknem oraz wspomagające naszą witalność, naturalne światło. Natomiast wieczorem oferują idealne miejsce do relaksu z książką czy pogaduszek z przyjaciółmi przy ciepłym świetle lampy i kubku herbaty - dodaje Anna Branicka.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także