×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Świetne małe mieszkanie w Łodzi. Czarno-biała kuchnia jest piękna!

Świetne małe mieszkanie w Łodzi. Czarno-biała kuchnia jest piękna!

Autor: Justyna Łotowska
23 lis 2021 09:36
Aktualizacja: 24 lis 2021 14:09

W tym mieszkaniu w Łodzi na osiedlu Chojny Park mieszka młoda pani doktor. Za projekt, w którym nowoczesny wystrój przeplata się z loftowymi akcentami, tak typowymi dla Łodzi, odpowiadała architektka wnętrz Klaudia Tworo.

  • Mieszkanie w apartamentowcu Chojny Park w Łodzi, zaprojektowane dla młodej pani doktor.
  • Sercem mieszkania jest strefa dzienna, w której króluje czarno-biała kuchnia i czarna sofa oraz biały stół z krzesłami w pepitkę.
  • Nie brakuje tu czarnych akcentów w stylu loft.
  • Na ścianie za sofą znalazła się industrialna w stylu cegła.
  • Sypialnia, z piękną tapetą i zabudową na wymiar, jest idealnym miejscem do wypoczynku.

Wnętrza tego mieszkania były zaprojektowane w przepięknym apartamentowcu Chojny Park w Łodzi. Inwestorka chciała, aby projekt był nowoczesny i wpisywał się delikatnie w loftowe klimaty, bardzo charakterystyczne dla Łodzi.

- Mieszkanie było częściowo wykończone przez dewelopera, przygotowane były sufity, podłoga, drzwi i łazienka. Dostosowałam projekt do istniejącej elektryki i hydrauliki z bardzo drobnymi zmianami - mówi Klaudia Tworo, autorka projektu.

Sypialnia - głowne miejsce wypoczynku

Inwestorka chciała, aby we wnętrzu dobrze się wypoczywało i aby to sypialnia była głównym miejscem wypoczynku.

- Na ścianie sypialnianej pojawiła się przepiękna tapeta glamora. Wszystko udekorowaliśmy w modne zielone dodatki - dodaje Klaudia Tworo.

W sypialni ciekawym rozwiązaniem jest też ciemny, grafitowy kolor na jednej ze ścian oraz zaprojektowana na wymiar, zabudowa, dzięki której wszystkie potrzebne rzeczy można ukryć, a wnętrze wygląda spójnie i harmonijnie.

Część dzienna - otwarta i z charakterem

Mieszkanie ma niewielką powierzchnię, ale duży potencjał. Nie ma w nim wielu podziałów, dlatego czuje się tu przestrzeń, ale jednocześnie wszystkie funkcje są doskonale czytelne. 

W strefie wypoczynkowej czarnej, tapicerowanej sofie towarzyszy wygodny, szary fotel uszak. Ścianę za kanapą wykończono loftową cegłą, a zdobi ją duży, industrialny zegar. 

W jadalni biały, prostokątny stół projektantka zestawiła ze skandynawskimi w stylu, tapicerowanymi krzesłami na drewnianych nóżkach. Te w pepitkę są naprawdę świetne!

Czarno-biała kuchnia - odważna, ale dobra nawet do małego mieszkania

Królową części dziennej bez wątpienia jest tu otwarta na salon czarno-biała kuchnia. Dolne szafki mają czarne fronty, a górne zabudowa to proste, białe fronty. Całości towarzysz także czarny słupek, w którym mieszczą się sprzęty AGD. 

Całości aranżacji w kuchni dopełnia przezroczyste szkło nad kuchennym blatem, czarny okap oraz wiszące oświetlenie w loftowym stylu. 

Zobacz inny projekt z tej samej pracowni: Ładny dom dla rodziny: tak wygląda po remoncie! Eleganckie, przytulne wnętrze glamour

Projekt: Klaudia Tworo, pracownia Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz
Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska
Stylizacja: Maria Szymańska

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także