37-metrowe mieszkanie w Łodzi. Metamorfoza nie do poznania! Zobacz!

37-metrowe mieszkanie w Łodzi. Metamorfoza nie do poznania! Zobacz!

Autor: Justyna Łotowska
03 marz 2022 13:51

Mała przestrzeń i duże wymagania. Odważna właścicielka projektowanego mieszkania. Głowy pełne pomysłów. Tak tymi trzema zdaniami można opisać projekt 37-metrowego mieszkania w Łodzi, które odmieniła Renata Michałowicz z pracowni mJoy wnętrza.

  • 37-metrowa kawalerka zmieniła się w wygodny, dwupokojowy apartament w klimacie buduaru.
  • Właścicielka mieszkania chciała, by wnętrze było eleganckie i z nutą złota.
  • Największym wyzwaniem było stworzenie dodatkowej sypialni w miejscu dawnej kuchni i przeniesienie kuchni do salonu. 
  • Architekci postawili na róż, granat, zastosowali również dużo jasnych kolorów, które sprawiają, że mieszkanie jest jaśniejsze i optycznie większe.

Inspiracją dla projektu tego niewielkiego mieszkania były mocne kolory. Właścicielka nieruchomości,  pani Marzena jest odważną i niezwykle ciepłą osobą. Chciała, by jej mieszkanie przypominało mały apartament. Zależało jej na elegancji z nutą złota. A jej największym marzeniem był buduar w postaci osobnej sypialni, z toaletką i miejscem do pracy.

Mały apartament zamiast kawalerki? Pewnie!

- Osobna sypialnia była jednak wielkim wyzwaniem, ponieważ mieszkanie miało tylko jeden pokój, kuchnię i malutką łazienkę. Kuchnia miała spory metraż, tymczasem klientka mało gotuje i nie potrzebuje dużej kuchni. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie kuchni do salonu i zaprojektowanie jej w postaci aneksu kuchennego. W byłej kuchni zaaranżowaliśmy natomiast wymarzoną sypialnię. Naszym celem było stworzenie w tym wnętrzu małego apartamentu. Postawiliśmy na róż, granat, zastosowaliśmy również dużo jasnych kolorów, które sprawiają, że mieszkanie jest jaśniejsze i optycznie większe. Kontrast z mocniejszymi kolorami nadaje charakteru i energii temu mieszkaniu. Wnętrze jest żywiołowe, tak jak jego właścicielka - mówi Renata Michałowicz z biura projektowego mJoy wnętrza, autorka projektu tej metamorfozy.

Sztukaterie i grafiki ocieplają, lustra - powiększają optycznie

Projektanci z mJoy wnętrza zastosowali w tym projekcie sporo sztukaterii. Na ścianach wiszą grafiki, które nawiązują do pasji córki - studentki ASP. Duże lustra odbijają światło i powiększają przestrzeń.

- Wstawiliśmy meble ze złotymi elementami, żeby podkreślić elegancki charakter mieszkania.
Zdecydowaliśmy się na okrągły stół, którego blat został wykonany z włoskiego marmuru Bianco Carrara. Dopełnieniem są nowoczesne krzesła, ozdobione złotymi elementami - dodaje Renata Michałowicz

Mała łazienka w bloku - udało się wstawić wannę!

Łazienka jest mała, nawet jak na mieszkanie w bloku. Właścicielce marzyła się wanna, duże lustro, ciekawa szafka. Wszystko utrzymane w stylu nawiązującym do reszty mieszkania.

- Naszą wspólną decyzją było przeniesienie pralki do zabudowy w sypialni. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy dodatkową przestrzeń w łazience i mogliśmy wstawić wannę o standardowych rozmiarach. Bez przeniesienia pralki nie byłoby to możliwe - mówi Renata Michałowicz

Na ścianie z umywalką zastosowano ciekawą mozaikę, którą tworzą małe prostokąty. Każdy plaster składa się z detali w kolorze intensywnego granatu. Uzupełnieniem aranżacji są płytki o wzorze calacatta, przypominające ponadczasowy marmur.

Sypialnia w miejscu dawnej kuchni

W dawnej kuchni powstała sypialnia z wymarzoną toaletką, dużą szafą i wygodnym łóżkiem do spania. Ściana za łóżkiem została ozdobiona panelami tapicerowanymi oraz tapetą z rysunkiem tropikalnych liści. W sypialni zmieściła się duża szafa  szerokości 350 cm. Fronty szafy posiadają delikatne ryflowania, które nadają lekkości i elegancji całej zabudowie.

Projekt wnętrza: Renata Michałowicz, mJoy wnętrza

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także