PARTNER PORTALU
Eleganckie wnętrze - zobacz piękne mieszkanie w Paryżu

Eleganckie wnętrze - zobacz piękne mieszkanie w Paryżu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 lis 2017 11:52

Fioletowa kanapa? Skóra tygrysa? Ryzykowne, ale tutaj działa. Zobaczcie jak mieszka Marie Peltier, paryska architektka i dekoratorka wnętrz.

Umiejętnie dobrane kolory to klucz do udanej aranżacji. Tę zasadę wyznaje również Marie Peltier, paryska architektka i dekoratorka wnętrz. Przez długi czas mieszkała w popularnej dzielnicy artystów Le Marais. Niedawno przeprowadziła się do kamienicy położonej w samym sercu miasta, tuż przy Pont Neuf. Artystyczne zamiłowanie do eksperymentowania z kolorem wciąż jednak jej towarzyszy.

W mieszkaniu Marie nie brakuje dzieł sztuki, pamiątek i bibelotów. Uwagę przykuwają wszechobecne książki i wyraziste akcenty kolorystyczne. Z okien widać Sekwanę, czubek wieży Eiffla i klasyczne fronty kamienic, a w środku w podziwiamy elegancką, ale pełną oryginalności aranżację.

Architektka przekształciła apartament w starej kamienicy w przytulne gniazdko dla całej rodziny. Indywidualny styl gospodyni ujawnia przywiązanie do nietypowych dodatków. Fioletowa kanapa? Skóra tygrysa? Ryzykowne, ale tutaj działa.

Wszystkim miłośnikom ekscentrycznych wnętrz Marie radzi: Trzeba być odważnym! Popatrz na swoje mieszkanie i wybierz jeden pokój, w którym zastosujesz wyraziste kolory i połączysz je ze sobą w nietypowy sposób. Ja wybrałam pomieszczenie, w którym nie spędzam wiele czasu – przedpokój. W salonie mocniejsze akcenty kolorystyczne zastosowałam z dużo większą ostrożnością.

Salon ożywiają kolorowe tkaniny, kwiaty i fioletowe meble. Interesująco prezentuje się pawie krzesło. Siedząc na nim, można podziwiać Sekwanę. Duża roślina doniczkowa optycznie dzieli pokój na dwie części.

Marie uwielbia czytać. Na półki na książki natrafiamy w praktycznie w każdym zakątku jej mieszkania. Największe wrażenie robią te umieszczone na jednej ze ścian salonu. Jeśli brakuje Ci pomysłu na zaaranżowanie domowej biblioteczki, przyjrzyj się imponującemu regałowi Marie.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy marce Westwing

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także