×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Jedno z dwojga - piękne mieszkanie w starej kamienicy

Jedno z dwojga - piękne mieszkanie w starej kamienicy

Autor: Redakcja Archiconnect.pl
14 maj 2018 13:32

Mieszkanie ulokowane jest w kamienicy z początku XX wieku. 100-metrowa przestrzeń, dzielona wcześniej przez dwie rodziny, wymagała dostosowania do potrzeb nowych właścicieli.

Przed remontem mieszkanie składało się z trzech pokojów, dwóch kuchni oraz łazienki. Układ zmieniono wydzielając sypialnię, mały gabinet, łazienkę, oddzielną toaletę, a także spiżarnię. Przeniesiono również kuchnię, łącząc ją z jadalnią i salonem.

Powstałą w ten sposób otwartą przestrzeń dzienną dodatkowo spajają białe dekoracyjne szafki na oryginalnych, wykonanych na zamówienie, miedzianych nóżkach. Wysokość nóżek oraz wielkość korpusów poszczególnych szafek została zróżnicowana w zależności od funkcji: od wysokich kuchennych szafek aż po niską ławę obok stołu jadalnego i półki pod telewizorem w salonie.

Ponieważ podłogi, framugi i oryginalne stiuki zachowały się w dobrym stanie, projektanci postanowili ich nie wymieniać. Kontrast między nowo wybudowaną ścianą a historycznymi elementami, projektanci postanowili podkreślić malując wszystkie powierzchnie dzielące pokój dziecięcy i garderobę na kolor kobaltowy. Odcień doskonale pasował do ozdobnej korony drzwi, którą wcześniej nietrafnie kolorowali poprzedni lokatorzy.

Mieszkanie z widokiem - zobacz wyjątkowy projekt

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także