×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Remont mieszkania – zobacz efekt przed i po

Remont mieszkania – zobacz efekt przed i po

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 wrz 2016 10:32

Stara kamienica w Gliwicach skrywa niezwykłe mieszkanie, które zostało poddane generalnej metamorfozie. Zobaczcie niewiarygodnie piękny efekt tej przemiany!

Mieszkanie w starej gliwickiej kamienicy od razu urzekło Iwonę Kukrowskią - projektantkę i właścicielkę w jednym. Miejsce z historią i tradycją nadawało się do wyeksponowania jego niezwykłości. I choć było naznaczone upływem czasu, generalny remont, który kosztował sporo pracy, wydobył potencjał i niezwykłe piękno tego wnętrza.

Metamorfoza zaczęła się od zmian w układzie funkcjonalnym, a największym ograniczeniem okazał się narzucony układ pomieszczeń. Nie można było burzyć i stawiać ścian od nowa, dlatego projektantka poradziła sobie z tym, co zastała bardzo kreatywnie, niektóre pomieszczenia łącząc, inne zamieniając funkcjami.

W miejscu dawnej kuchni jest teraz sypialnia, a przy niej wygodna łazienka z wanną, która z kolei powstała z połączenia schowka i niewielkiej łazienki. Kuchnia zaś została zorganizowana w miejscu dawnej osobnej jadalni - obecnie pełni ona obie funkcje. Z połączenia wcześniejszego schowka i małej, wąskiej toalety udało się stworzyć wygodną, nowoczesną łazienkę z prysznicem.

W efekcie powstało ciekawie rozplanowane i bardzo przestronne mieszkanie dla rodziny. W jego aranżacji wykorzystano wiele elementów z poprzedniej wersji mieszkania, m.in. piękne sztukaterie przy sufitach czy niektóre stare meble, które odnowiono. Podłoga do złudzenia przypomina tę starą, jednak została położona na nowo. W całym mieszkaniu zastosowano dębowy parkiet, który nasączono olejem, a następnie polakierowano.

Mieszkanie zostało tak diametralnie odmienione dzięki ogromnej pasji i miłości do piękna. Jest eleganckie i stylowe, subtelnie nawiązuje do historii miejsca oraz urzeka delikatnością i spokojem. Elementy wystroju zostały dobrane gustownie i z umiarem, dzięki czemu wszystko wygląda, jakby było tu od zawsze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także