PARTNER PORTALU
Święta w domu - zobacz pięknie udekorowane wnętrze

Święta w domu - zobacz pięknie udekorowane wnętrze

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 gru 2017 10:03

W mieszkaniu ilustratorki Iris Olschewski w monachijskiej dzielnicy Schwabing już teraz można poczuć świąteczną atmosferę. Wnętrze zdobią lampiony, adwentowe wieńce, świece i dekoracje.

Ilustratorka Iris Olschewski tworzy piękne kartki świąteczne i uwielbia rozkoszować się świątecznym czasem. Dziś opowie o swoich świątecznych rytuałach, zdradzi, w jaki sposób ozdabia swoje mieszkanie i podzieli się z nami pięcioma wyjątkowymi radami, jak pisać kartki bożonarodzeniowe.

Jak przygotowujesz się do Bożego Narodzenia? Pozostajesz wierna jakimś rytuałom?

Zwykle nie mogę doczekać się nadejścia świąt. Stosuję kilka prostych sztuczek, aby moje mieszkanie przepełnił świąteczny duch. Kiedy zbliża się czas adwentu, zaczynam świąteczne przygotowania. Zawsze eksperymentuję z kolorystyką: w zeszłym roku zdecydowałam się na tradycyjne połączenie zieleni z czerwienią urozmaicone odświętnym złotem, w tym roku wybrałam ozdoby w kolorze delikatnego różu i srebra z mocniejszymi różowymi akcentami.

Co roku wybieram dwa proste, zielone wieńce, a następnie dekoruję je czterema świecami. Jeden z nich trafia na balkon, drugi kładę nad kominkiem i dodaję czerwoną, aksamitną wstążkę. I tyle! - podkreśla Iris Olschewski 

A co z choinką?

Zwykle nie mam bożonarodzeniowego drzewka, bo brakuje mi miejsca. Za to co roku kupuję niezwykłe świąteczne dekoracje – na przykład zabawne wigilijne burgery – i wieszam je na choince rodziców, kiedy ich odwiedzam.

Czy poza wieńcami wybierasz na święta jakieś ozdobne rośliny?

Lubię proste, sezonowe kwiaty, dlatego w moim domu goszczą biały amaryllis oraz ostrokrzew z jagodami. Ozdabiam nimi parapety i biurka.

O czym jeszcze nie wolno zapomnieć podczas adwentu?

Uwielbiam piec ciasteczka i co roku zapraszam przyjaciół na herbatkę. Większość moich znajomych spędza wigilię i święta z rodzinami, dlatego miło jest spotkać się trochę wcześniej i pobyć razem.

Jak wygląda u Ciebie czas adwentu?

Uwielbiam oczekiwania na święta. Zapalam świece, piję grzane wino, włączam przyjemną muzykę i pakuję prezenty dla krewnych i przyjaciół.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy marce Westwing

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także