PARTNER PORTALU
Wnętrze zgodne z horoskopem

Wnętrze zgodne z horoskopem

Autor: Wojciech Napora
03 sty 2020 09:24

Komu z nas nie zdarzało się czytać horoskopów i szukać w nich odpowiedzi na pytania o przyszłość? Choć podchodzimy do nich często z przymrużeniem oka, nieraz zawarte tam słowa okazują się prawdziwe. A gdyby tak podczas aranżacji wnętrz zaufać temu, co zapisane w gwiazdach?

Lektura aranżacyjnego horoskopu to świetna zabawa, która pozwoli zweryfikować, w jakim stopniu utożsamiamy się ze swoim znakiem zodiaku. Może też stać się inspiracją dla osób, których postanowieniem noworocznym jest zmiana wystroju wnętrz – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

BARAN

Osoby spod znaku Barana są odważne i lubią wyzwania – nie boją się stawiać na wymagające projekty aranżacyjne. W ich wnętrzach nie brakuje śmiałych rozwiązań i wyrazistych kolorów. Barany mają wiele pasji, na realizację których potrzebują dużej, niezagraconej i pozbawionej nadmiernych ozdób przestrzeni. Są niecierpliwe, więc skupiają się na tym, by jak najszybciej dokończyć wystrój.

BYK

Dla Byków bardzo duże znaczenie ma poczucie estetyki. W ich wnętrzach nie brakuje starannie wykonanych, unikalnych i wysokojakościowych przedmiotów. Nie cierpią kiczu i chaosu. Podczas aranżacji przywiązują dużą wagę do każdego elementu – kształt, faktura i materiał muszą składać się na spójną i elegancką całość. Wszelkie rysy i uszkodzenia nie mogą mieć tu miejsca.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta stronią od stagnacji – nie znoszą nudy, a zmiana to ich drugie imię. Z tego względu w ich domu jeden wystrój nigdy nie panuje za długo. Dobrze czują się w eklektycznych przestrzeniach, w których mogą łączyć elementy pozornie do siebie nie pasujące i co chwile dokładać nowe dekoracje. Są w stanie w ciągu jednego dnia podjąć decyzję o generalnym remoncie i urządzić dom od nowa.

RAK

Raki to najwięksi domatorzy. Uwielbiają spędzać czas w przytulnej przestrzeni i wraz ze swoimi najbliższymi rozkoszować się ciepłem domowego ogniska. Niezbędnymi komponentami wystroju są: wygodna kanapa, duży stół, miękki dywan i puszyste poduszki. W nowym domu Raki powinny przewidzieć również miejsce na kominek. Bardzo bliski jest im wystrój w stylu angielskim.

LEW

Lwy wprost uwielbiają być w centrum uwagi – chcą zaznaczyć w aranżacji swoje żywiołowe, ekstrawertyczne usposobienie i nie poddają się konwenansom. Wręcz stworzona jest dla nich aranżacja w stylu glamour. Świetnie czują się we wnętrzu pełnym blasku, w którym znajdą się takie elementy jak lakierowane meble, szklane stoły, lustra w srebrnych ramach i kryształowe lampy.

PANNA

Osoby spod znaku panny zawsze dokładają starań, by w ich domu panował należyty porządek. Nie są w stanie funkcjonować w przestrzeni pełnej nieładu i chaosu – każdy element powinien być przemyślany i mieć swoje określone miejsce. W ich wnętrzach jest wiele półek, szuflad i organizerów, które pozwalają na wygodną segregację przedmiotów. Zbędne elementy szybko lądują w koszu.

WAGA

Wagi posiadają bardzo wyrafinowany gust, a podczas aranżacji wnętrz kierują się przede wszystkim harmonią. Z tego względu doskonałe są dla nich aranżacje, które czerpią z kultury japońskiej. Naturalne materiały, minimalizm i światło pomagają osiągnąć równowagę i zyskać warunki do wyciszenia. Wystrój nie powinien być jednak przesadnie prosty – wagi cenią szykowne detale.

SKORPION

Gdy skorpiony podejmują się jakiegoś działania, mocno się w nie angażują – dotyczy to również aranżacji wnętrz. Wyróżnia je wysoka determinacja, która sprawia, że wolą zaczekać na wymarzone elementy wystroju niż sięgnąć po tańsze, dostępne zamienniki. Dom Skorpiona musi być idealnie dopracowany – często wybiera rozwiązania na wymiar, by wykorzystać każdy centymetr przestrzeni.

Czytaj także: 10 najlepszych projektów domów 2019 roku.

STRZELEC

Strzelce są aktywne, dużo czasu spędzają poza domem, a wolne dni wykorzystują na mniejsze lub większe podróże. Przywożą z nich rozmaite pamiątki, którymi chętnie dekorują wnętrza. Dobrze odnajdują się zatem w aranżacjach kolonialnych lub etno – podoba im się bijące w nich życie i kolor. W domu Strzelca nikogo nie powinna zdziwić obecność wiszącego hamaku czy ścianki wspinaczkowej.

KOZIOROŻEC

Koziorożce są konsekwentne i nie lubią zmian – jeden, wybrany wystrój domu towarzyszy im przez lata. Cenią prosty design, schludne wnętrza i komfortowe rozwiązania. Wyznają zasadę „mniej znaczy więcej”, zgodnie z którą unikają krzykliwych barw i nadmiaru ozdób. Ze względu na swój sumienny charakter zabierają często pracę do domu – potrzebują więc w nim miejsca na swój gabinet.

WODNIK

Wodniki mają wszechstronne zainteresowania, a najbardziej fascynują ich wszelkie nowości. Chcą być zawsze na czasie, dlatego śledzą najnowsze trendy aranżacyjne, odwiedzają targi wyposażania wnętrz, przeglądają luksusowe magazyny. Designerskie rozwiązania, na które pozwala im ich budżet, stosują również we własnym domu. Chcąc być zawsze modnym, często zmieniają wystrój.

RYBY

Ryby to osoby uczuciowe, wrażliwe, którym zdarza się nieraz bujać w obłokach. W ich domu panuje spokój – sięgają po stonowane kolory, subtelne dodatki i delikatne materiały. Doskonałe są dla nich aranżacje w stylu romantycznym, prowansalskim i rustykalnym. We wnętrzach poszukują ciszy i wytchnienia, a najlepiej relaksują się w otoczeniu żywej roślinności.

Źródło: RuckZuck

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także