×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
4DD 2022: polska marka Kler zaprezentuje nową linię. Pracowali nad nią światowi designerzy!

4DD 2022: polska marka Kler zaprezentuje nową linię. Pracowali nad nią światowi designerzy!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 sty 2022 14:02

Polska marka Kler to jeden ze sponsorów tegorocznego wydarzenia 4 Design Days 2022. Już 28 stycznia 2022 r. podczas 4 Design Days zostanie zaprezentowana najnowsza linia marki - Kler Attitudes. Przedstawią ją światowi projektanci zaangażowani w projekt.

28 stycznia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas 4 Design Days (www.4dd.pl) odbędzie się panel prezentujący najnowszą kolekcję polskiej marki meblarskiej - Kler Attitudes. Opowieść o projekcie będzie prowadzona przez międzynarodowych projektantów, którzy byli zaangażowani w tworzenie kolekcji. Kim są?

NICHOLAS BAKER (USA)

Nicholas Baker to projektant z Brooklynu, urodzony i wychowany w Północnej Karolinie. Po ukończeniu Savannah College of Art and Design, Baker rozpoczął karierę zawodową, projektując dla firmy zoologicznej, a w wolnym czasie pracując jako freelancer. W 2017 roku Baker przeniósł się do Nowego Jorku, aby założyć swoje studio projektowe. Obecnie Nicholas Baker Studio koncentruje się przede wszystkim na projektowaniu przedmiotów codziennego użytku i mebli, a od czasu do czasu konsultuje projekty, od urządzeń przenośnych po sprzęt do ćwiczeń.

Praca Bakera konsekwentnie przesuwa granice tego, czym mogą być produkty, zachowując jednocześnie destylowane formy z mocną narracją. Jego projekty zostały opisane jako znajome i czyste, często z naciskiem na zabawną interakcję. Baker w swoim artykule na temat swojskości wyjaśnia, w jaki sposób ponowne przemyślenie tego, co znane, może stworzyć wyjątkowe doświadczenia.

WOJCIECH BŁASZCZYK/ SEDNO STUDIO

Wojciech Błaszczyk ukończył Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Po studiach zdobywał doświadczenie w Normann Copenhagen, następnie przeniósł się do Sztokholmu, gdzie zaczął pracę w Claesson Koivisto Rune, a następnie w Nichetto Studio w Wenecji. Obecnie prowadzi własną pracownię – Sedno Studio. Jego projekty cechuje prosta, ale niezwykle estetyczna forma, która wynika z obserwacji przyrody i zjawisk fizycznych. Wojciech Błaszczyk w swojej pracy nawiązuje do tradycyjnego japońskiego rzemiosła – wykorzystując naturalne, lokalne materiały i korzystając z tradycyjnych technik obróbki drewna. Obiekty, które tworzy cechuje połączenie szlachetnego minimalizmu, praktycznego charakteru i celowości. Główne założenia to: prostota, minimalizm, naturalne materiały i praca ręczna z jednej strony, z drugiej innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Janský Dunděra (Czechy)

Matěj Janský i Cyril Dunděra, urodzeni w Pradze w latach 90, poznali się w Liceum Plastycznym i Rzemieślniczym i tamten okres to jednocześnie początek ich współpracy projektowej. Studiowali architekturę na CTU w Pradze oraz meblarstwo i projektowanie wnętrz na Akademii Sztuki, Architektury i Wzornictwa w Pradze oraz na Konstfack w Sztokholmie.

Ich kariera zawodowa rozpoczęła się w szwedzkim studiu Claesson Koivisto Rune, a dzięki współpracy z Rossaną Orlandi i wystawianiu się na Salone del Mobile w Mediolanie zbudowano silne połączenie ze światem włoskiego designu. Obecnie Studio współpracuje z wieloma różnymi markami, które wyróżniają się doskonałym rzemiosłem, od produkcji szkła po modę.

ALBERTO GHIRARDELLO (Włochy)

Jest projektantem produktu z Vicenzy, obecnie mieszka i pracuje w Mediolanie, dokąd przeniósł się, aby uzyskać tytuł magistra wzornictwa przemysłowego na Politecnico di Milano po ukończeniu studiów licencjackich z wzornictwa przemysłowego na I.U.A.V. Wenecji.

-------

Kolekcja Kler Attitudes uzupełnia klasyczną ofertę marki stanowiąc jednocześnie dla niej kontrapunkt i kreśląc dla marki nową przestrzeń. Linia Kler Attitudes adresowana jest do osób, które – z racji swoich gustów i upodobań estetycznych – nie odnajdują w obecnej ofercie swoich wymarzonych wzorów i
poszukują w swoim otoczeniu wyjątkowości i odrębności.

Kler Attitudes proponują stylistykę mebli – a co za tym idzie także wnętrz – zupełnie inną od klasycznej oferty marki Kler. Esencją nowej linii jest przyciągający prostotą minimalizm, zaś towarzyszy jej wyrafinowany, subtelny detal.

-------

4 Design Days wraca do unikalnych przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Jesteśmy z powrotem ze świeżymi i niezwykle ważnymi tematami, nowymi wydarzeniami i oryginalnymi atrakcjami, by kontynuować spotkanie w niesamowitej atmosferze, która towarzyszyła nam w poprzednich, przedpandemicznych edycjach.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA 4 DESIGN DAYS

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także