Ale pomysł! Kartonowe meble dla kotów!

Ale pomysł! Kartonowe meble dla kotów!

Autor: Justyna Łotowska
06 lis 2020 09:59

Nic lepszego dziś nie zobaczycie! Marysia Nowakowska, urbanistka z wykształcenia, a kociara z zamiłowania, projektuje KOTartony, czyli kartonowe meble dla kotów. Popatrzcie na jej fantastyczne pomysły!

Każdy kociarz wie, że koty najbardziej na świecie kochają kartony. Pudełka po butach, kartony po sprzęcie agd, papierowe torby z zakupów w dyskoncie... Marysia Nowakowska, autorka pomysłu na KOTartony i sklepu KOCIstyl, postanowiła stworzyć rozwiązania do domu, które spełnią kocie marzenia, a jednocześnie dadzą ich właścicielom minimalistyczne, estetyczne meble. Rozmawiamy z nią o jej pomyśle i o tym, czego koty właściwie potrzebują do szczęścia w czterech ścianach.

Skąd pomysł na taki "koci" biznes? 

Skąd pomysł? W życiu rób to co kochasz! Jestem kociarą od urodzenia i zaprojektowałam moim kotom zestaw kartonów pełen przejść, geometrycznych otworów do zabawy i przytulnych kącików na drzemkę. Konstrukcja budziła zainteresowanie każdego, kto wchodził do naszego mieszkania. Powód? Kilka lat temu nie było na rynku produktów, które cieszyłyby oko we wnętrzu, a spełniały funkcję dobrego akcesorium dla kota. Zrodził się pomysł, aby zrobić z tego biznes. W praktyce jestem marketingowcem, ale z wykształcenia urbanistą - marzyło mi się projektować przestrzenie publiczne dla ludzi... docelowo projektuję je dla kotów i daje mi to ogromną frajdę!

Prototyp, o którym wyżej wspominałam, powstał w 2016 roku, a pierwsza partia KOTartonów wyszła spod prasy wiosną 2018 roku. KOTartony po dodaniu blatów stały się funkcjonalnymi meblami. Projektuję również zabawki, które sama wykonuję. W ofercie są też unikatowe na rynku legowiska - samemu można wybrać rodzaj naturalnego wypełnienia – ich design również doceni każdy wnętrzarz. W głowie mam dużo pomysłów - wyzwaniem jest tylko czas. Firmę prowadzę w całości sama: obsługuję klientów, realizuję zamówienia, prowadzę stronę, media, projektuję, wdrażam, rozliczam... Doba jest za krótka, a tydzień ma o kilka dni za mało, ale step by step rozwinę mój biznes bo w niego wierzę - czuję to!

Czego potrzebują koty w domach? Jakie meble i akcesoria się sprawdzają? 

Oprócz tego, że wszyscy wiedzą, że koty kochają kartony, to jest szereg potrzeb, o których powinniśmy pamiętać trzymając w domu zwierzę. Koty potrzebują swojej przestrzeni i jeśli nawet mamy małe mieszkanie, jesteśmy w stanie im ją zapewnić. Zwierzęta, tak jak ludzie, różnią się od siebie. Możemy mieć w domu mistrza prędkości i wspinaczki albo kanapowego piecuszka. Urządzając mieszkanie musimy pamiętać o tym, że kot się po nim porusza i będzie próbował wszystkiego – ułatwmy mu to. Będzie próbował też tego, czego nie chcemy, np. chodzenia po stołach – zaproponujmy mu inną drogę. Moje KOTartony sprawdzają się tu idealnie: mogą być schodkami na każdy mebel i wyższą półkę – oszczędzając przy tym blaty kuchenne. Mając mało przestrzeni w mieszkaniu możemy budować atrakcje dla kota w pionie. Można iść o krok dalej i zastąpić klasyczne meble domowe meblami dla kota: dlaczego nasz stolik kawowy nie może mieć pod sobą tunelu pełnego atrakcyjnych (k)otworów?

Trzeba w tym wszystkim pamiętać, że kot musi mieć dwie drogi ewakuacji i niwelować ślepe zaułki – ta myśl również przyświecała mi przy projektowaniu KOTartonów. Modele moich pudełek są zaprojektowane tak, żeby spełnić wszystkie potrzeby kotów: zabawa, kryjówka, relaks... Wiecie, że koty przesypiają ponad połowę dnia? Uwielbiają to robić w przytulnych kartonach! Szczerze? Po dwóch latach sprzedaży, znam do tej pory historię tylko jednego kota, który bite 30 dni mijał obojętnie zestaw, aż w końcu w nim zamieszkał.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także