×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Anne Marie Hermans i ekologiczny design

Anne Marie Hermans i ekologiczny design

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 13 sie 2020 11:05
Zaktualizowano: 14 sie 2020 10:18

Znamy i uwielbiamy produkty Urban Nature Culture. Czas więc, żeby poznać osobę, która za nimi stoi. To bardzo interesująca kobieta. Ma artystyczną duszę, a zarazem talent do interesów. Troszczy się o środowisko naturalne i to nie tylko werbalnie, ale podejmując konkretne działania. Jest ciekawa świata, innych ludzi, obcych kultur i kocha dzielić się z nami odkrytym podczas swych podróży pięknem. Przedstawiamy Anne Marie Hermans.

Anne Marie Hermans jest projektantką i bizneswomen. Założyła Dinnerware & Co z siedzibą w Amsterdamie, skupiającą kilka marek z branży wyposażenia wnętrz, między innymi Urban Nature Culture – jej ukochane dziecko, które uosabia wszystko, co dla niej ważne i gdzie może w pełni realizować swoje marzenia i pasje.

Anne uwielbia odkrywać odległe zakątki świata, obcą Europejczykom sztukę i tworzących ją ludzi. I właśnie stamtąd garściami czerpie pomysły do swojej pracy. „Z każdej podróży wracam z nowymi historiami. Te historie stały się częścią mnie i czuję ogromną potrzebę dzielenia się nimi z innymi. To właśnie dlatego założyłam własną markę – Urban Nature Culture. Podjęłam to wyzwanie, żeby tworzyć piękne przedmioty z duszą, które nie tylko ozdobią wnętrze, ale i ukażą użytkownikom kanony estetyczne, jakich nie znali, a może nawet przybliżą im moją filozofię życia” – mówi.
Jej pierwszą podróżą, jako 12-letniej dziewczynki był wyjazd na letni kurs w Oksfordzie i już wtedy odkryła, że poznawania ludzi, ich obyczajów i upodobań estetycznych jest jej pasją. W późniejszych latach natomiast, spędzając każdą Wielkanoc w domu swej ciotki w Brukseli, zainteresowała się zastawą i jej znaczeniem dla kultury danego kraju. Spacerując z kuzynką po brukselskich targach staroci i antyków, nie mogła się nadziwić, jak wiele o tradycjach kulinarnych i związanych z jedzeniem rytuałach mogą opowiedzieć naczynia i dekoracje na nich wystawiane. To wyrobiło w niej przekonanie, że nakrycie stołu jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia wnętrza oraz że współczesny design nie powinien odcinać się od tradycji, co miało zasadniczy wpływ na jej myślenie o projektowaniu.

Podróże odtworzyły ją także na inne kultury, dostarczyły mnóstwa inspiracji i możliwość odkrywania prawdziwych skarbów, a przede wszystkim nauczyły szacunku do środowiska oraz uświadomiły potrzebę troski o naszą planetę i jej mieszkańców, zwłaszcza z zapóźnionych cywilizacyjnie regionów. Dlatego w ofercie Urban Nature Culture są dostępne tylko produkty z naturalnych materiałów odnawialnych albo pochodzących z odzysku. Anne Marie Hermans i zespół jej projektantów sięgają po ceramikę, bambus, szkło z recyklingu, odpady bawełniane, rattan, drewno mango czy bofofee. Co więcej, wszystkie produkty marki są wykonywane ręcznie tradycyjnymi metodami, głównie przez rzemieślników poznanych w odległych zakątkach świata. Firma uczciwie ich opłaca, stwarzając szansę na godziwe życie i tym samym przyczyniając się w miarę swoich możliwości do zrównoważonego rozwoju i wyrównywania niesprawiedliwych różnic ekonomicznych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także