PARTNER PORTALU
Designerskie meble. Zobacz modele z lat 50. i 60.

Designerskie meble. Zobacz modele z lat 50. i 60.

Autor: Katarzyna Masłowska
16 kwi 2019 08:33

Meble mid-century modern to te, pochodzące z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Obecnie zyskują one na popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie, za sprawą rozwijającej się filozofii zero waste oraz trendu na meble vintage

Meble mid-century modern to te, pochodzące z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Obecnie zyskują one na popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie, za sprawą rozwijającej się filozofii zero waste oraz trendu na meble vintage, za którym podąża firma Shaden, zajmująca się sprzedażą mebli mid-century.

Meble mid-century modern można spotkać na każdym kroku, przeglądając magazyny wnętrzarskie. Szczególnym powodzeniem cieszą się te, stworzone przez czołowych projektantów tego okresu, jak np. Arne Jacobsen ze swoim słynnym Egg chair, Charles and Ray Eames i ich wygodny fotel czy Finn Juhl albo Børge Mogensen.

Mid-century, czyli dobra jakość i jeszcze lepszy design

Meble z lat 50. i 60. idealnie komponują się w naszych dzisiejszych wnętrzach. Są to meble lekkie, proste, o klasycznie modernistycznej linii. Dobrze zaprojektowane i wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno tekowe i palisander, ale nie tylko.

Zobacz także: Parterowy dom - nowocześnie zaprojektowane 136 metrów

Dzięki dobrej jakości materiałom meble mid-century modern przetrwały do dziś i nadal cieszą się powodzeniem. Warto również podkreślić, że dzisiejsi projektanci bez przerwy inspirują się oryginałami z tamtych lat, dlatego styl mieszany, nowoczesne dodatki i oryginalne meble mid-century idealnie ze sobą współgrają. To design absolutnie ponadczasowy.

Dlaczego warto kupować oryginały?

Meble mid-century modern oprócz doznań estetycznych są również genialną lokatą kapitału. Szczególnie jeśli możemy pozwolić sobie na zainwestowanie w meble od czołowych projektantów tamtego okresu. Co więcej, warto kupować oryginalne meble także ze względu na ich jakość. Jeśli duńskie, drewniane krzesła przetrwały ostatnie 60 czy 70 lat i dotrwały do dziś w bardzo dobrym stanie, to ich trwałość mówi sama za siebie, przetrwają jeszcze kolejne dziesiątki lat. - mówi Juliusz Wiernicki, właściciel firmy Shaden.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także