Dobry Design 2022: w finale aż 50 fantastycznych projektów!

Dobry Design 2022: w finale aż 50 fantastycznych projektów!

Autor: Justyna Łotowska
28 sty 2022 14:30

Tegoroczne 4 Design Days to także prezentacje finalistów konkursu Dobry Design 2022. Na scenie 4DD o swoich projektach opowiadało 50 projektantów, twórców i przedstawicieli najlepszych polskich marek wnętrzarskich. Zobaczcie, co się działo!

Konkurs Dobry Design jest skierowany do firm i twórców, którzy w DNA swoich biznesów mają wpisane dobry design, wysoką jakość oraz długowieczność produktu. To nowa odsłona organizowanego od kilkunastu lat prestiżowego konkursu Dobry Design, który od 2011 roku, czyli przez 10 edycji nagradzał najciekawsze produkty wnętrzarskie oraz rozwiązania odmieniające przestrzenie domów i mieszkań.

Od tego roku konkurs Dobry Design na dobre przenieśliśmy na arenę 4 Design Days. Jak wiadomo, nie istnieje lepsze miejsce do rozmowy i oceny wzornictwa, firm i ich produktów, innowacyjności, funkcjonalności i jakości.

Do konkursu zgłoszono w tym roku kilkaset produktów. Do finału zakwalifikowało się ok. 50 produktów i twórców w 12 kategoriach i 3 specjalnych. Przed dwa dni 4 Design Days można było ich oglądać na scenie 4DD, a na żywo oceniało ich jury w składzie: 

· Adam i Monika Bronikowscy, właściciele, Hola Design

· Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna, PropertyDesign.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyNews.pl

· Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński, projektanci, prowadzący program „Para w remont” na antenie HGTV

· Artur Indyka, projektant, prowadzący program „Meblokreacje” na antenie Domo+

· Ewa Kozioł, redaktor, Dobrzemieszkaj.pl

· Michał Latko, projektant wzornictwa przemysłowego i menedżer dizajnu, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

· Beata Łańcuchowska i Anna Drozd, projektantki wnętrz, autorki bloga „Pani to potrafi”

· Justyna Łotowska, redaktor, Dobrzemieszkaj.pl

· Robert Posytek, redaktor naczelny, PropertyNews.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyDesign.pl

· Dominika Rostocka, architekt wnętrz, projektant, założyciel, Szkoła Produkcji i Projektowania Wnętrz

· Maciej Skupiński, główny architekt, prezes zarządu, KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

· Jan Sikora, architekt wnętrz, założyciel, Sikora Wnętrza 

Kategoria Meble

W kategorii Meble o swoich produktach opowiadali: Maksymilian Kobiela, główny projektant, prezes zarządu Phormy (rodzina komód Umami), Karolina Maksymów, kierownik, Dział Marketingu i Reklamy OneMarket.eu (meble skrzyniowe z kolekcji Polka), Agnieszka Możdżer, współzałożycielka, projektantka marki Miuform (kolekcja mebli modułowych Miu Magic), Agnieszka Kapała, członek zarządu, projektant Lunn Living oraz Anna Lorenz, prezes zarządu, projektant Lunn Living (kolekcja stolików Unique by LUNN) i Paweł Grześ, reprezentujący markę LOFT (sofa Lake). 

W głosowaniu jury wygrała kolekcja mebli modułowych Miu Magic marki Miuform. 

Kategoria Wyposażenie łazienki

Łazienka to kategoria, w której w każdej edycji konkursu Dobry Design zgłasza się najwięcej produktów. Tak było i w tym roku. Do finału przeszły i na scenie 4 Design Days wystąpiły 4 marki.

Marlena Zagajewska, Brand Manager Cersanit opowiadała o kompleksowej kolekcji Larga. Kabinę walk-in z serii Mokko przedstawił Michał Kubus, Product Manager Deante. O meblach łazienkowych z kolekcji Look mówił Tomek Pietrzak, Sales & Product Director North and Central Europe (NCE) Elita. Kolekcję Arte przybliżyła Magdalena Musiał, Industrial Design Manager Marmite.

W kategorii Wyposażenie łazienki wygrała marka Marmite i kolekcja ceramiki Arte. 

Kategoria Dekoracje

W kategorii Dekoracje na scenie 4 Design Days zaprezentowało się 5 przedstawicieli marek i pracowni: Beata Ludwin, właściciel P55 Mirrors (Rock Mirrors – lustra inspirowane głazami z Zamku Bierzgłowskiego), marka Giera Design i ich produkt, czyli dekoracyjne lustro Luna, inspirowane wyglądem księżyca w różnych jego fazach, Piotr Papliński, właściciel PAP DECO (mosiężne uchwyty meblowe Virus marki PAP DECO z kolekcji OrganicCollection), oraz węglowe lastryko projektu Borysa Moryla, właściciela pracowni Bori Studio Borys Moryl oraz Rafał Lemieszko, reprezentujący markę Impress Decor (dekor Dąb Bunratty). 

Wygrał Borys Moryl i jego wynalazek, czyli węglowe lastryko. ·

Kategoria Oświetlenie

W kategorii Oświetlenie do finału nominowane zostały 4 produkty. Serię Mono Surface przedstawił Łukasz Jaworski, projektant marki Nowodvorski Lighting. O kolekcji lamp szklanych Bibe opowiadała Katarzyna Będzińska Kowalczyk, twórczyni marki, projektantka, właścicielka Embassy Interiors. Oświetlenie Plug&Light przybliżał Adam Horbacz, Key Account Manager Jung Polska. Ostatni produkt to system oświetlenia inspirowany naturą Signify NatureConnect. Mówiła o nim Edyta Bobek, Key Account Manager Office & Industry Signify.

W kategorii Oświetlenie wygrała kolekcja lamp szklanych Bibe. 

Kategoria Podłogi i ściany

W kategorii Podłogi i ściany nominowano 5 ciekawych produktów. Znalazł się wśród nich koncept 6 kolekcji paneli i płytek winylowych LVT iD Inspiration, o którym mówił Mikołaj Wrochna, Marketing Manager Poland Tarkett Polska. Nie zabrakło kolekcji drewnianych podłóg dwuwarstwowych Color Inspiration z rewolucyjną powłoką Fusion Hybrid, która przedstawił Sebastian Sklepik, specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz Jawor Parkiet. Zalety tapety Kyoto Biolen Terra przybliżała jurorom Joanna Dulewicz, współwłaściciel DEKORAMI Design Wallcovering. Ostatnie dwa produkty to kolekcja Unique Lady Paradyż My Way by Gosia Baczyńska (opowiedziały o niej Aldona Chudzicka, dyrektor, Dział Rozwoju Produktu Ceramiki Paradyż i Beata Dela, lider produktu Ceramiki Paradyż) oraz panele ażurowe 3D XLA40R, które przedstawił Lucjan Weiner, twórca marki Proform, właściciel Lumatech. 

Wygrała tapeta Kyoto Biolen Terra od DEKORAMI Design Wallcovering.

Kategoria Drzwi i okna

Jakie produkty dostały się do ścisłego finału konkursu Dobry Design w kategorii Drzwi i okna? Oto one! Autorska kolekcja drzwi przesuwnych, o której opowiadała Kamila Sitak, właściciel, pomysłodawca Artdorre. Drzwi wewnętrzne Black Piano i drzwi wewnętrzne Iroko projektu Luke'a Novicky'ego. Drzwi wewnętrzne Iriom, które pokazywała Monika Gajda, właścicielka Iriom oraz Rafał Wolff, niezależny doradca techniczny i Karina Gładyszewska, asystent architekta Iriom. W konkursie prezentowały się też drzwi nakładkowe CRE, które przybliżyli Mateusz Słota, projektant i Ireneusz Wierciak, Produkt Marketing Manager w firmie Wiśniowski.

Wygrały drzwi wewnętrzne Iriom. 

Kategoria Smart Home

W kategorii Smart Home do finału przeszli: Tomasz Kowalewski, Country Sales Manager Ezviz, który opowiadał o LC3, innowacyjnym połączeniu naściennej lampy LED o regulowanej jasności światła z wydajną kamerą do monitoringu, Marta Cała-Sturzbecher, Project Manager SUpark, która prezentowała przydomowy garaż podziemny, Adam Bieniewski, Product Marketing Manager Somfy (centrala Somfy TaHoma® switch), Adam Horbacz, Key Account Manager Jung Polska (kolekcja LS ZERO oraz Anna Siwiec, Deputy Sales Director Apa Group (przybliżyła produkt NAZCA, kompleksowe rozwiązanie do zarządzania i optymalizacji procesów).

Wygrał przydomowy garaż podziemny SUPark. 

Kategoria Meble biurowe

W kategorii Meble Biurowe do finału przeszły trzy produkty. EcoPET the Desk Divider – dźwiękochłonny i dźwiękoizolacyjny ekran biurkowy - opowiedziały o nim:  Aleksandra Dębska, Acoustic Designer, Weronika Nowak, Interior Designer, Anna Topolska, Sales Social Media Manager Gorycki&Sznyterman. W tej samej kategorii znalazł się też produkt HushHybrid – najnowsza budka akustyczna marki Hushoffice przeznaczona do pracy indywidualnej i wideokonferencji, o której opowiadał Robert Korpacki, Product Manager Hushoffice oraz projekt krzesła Wei (opowiadała o nim Anna Sadłoń, regionalny dyrektor sprzedaży Bejot).

Wygrała HushHybrid – najnowsza budka akustyczna marki Hushoffice.

Kategoria Kuchnie

Wśród trzech produktów, które weszły do finału, w tej kategorii znalazły się aż dwa produkty marki Deante - zlewozmywak Magnetic i bateria Tamizo. Opowiadały o nich na scenie 4DD Katarzyna Łogwinienko, konstruktor i Magdalena Paszkowska, Product Manager Deante. 

Trzeci produkt nominowany w kategorii kuchnie to zlewozmywak KGS D 6078 1B1D Deep Black. Opowiadała o nim Gabriela Kożuszek, Product Manager marki Kernau.

Wygrał zlewozmywak Magnetic marki Deante. 

Kategoria AGD kuchenne

w kategorii AGD kuchenne rywalizowały trzy produkty. O płycie indukcyjnej NikolaTesla Fit opowiadał Paweł Łada, przedstawiciel marki Elica. Chłodziarko-zamrażarkę w stylu retro z pop-artowym wizerunkiem Fryderyka Chopina z serii Vestfrost Art Collection prezentował Rafał Derecki, Category Manager Vestel Poland. Okap KCH 0440 Gold Island typu tuba przybliżała Gabriela Kożuszek, Product Menager Kernau.

W kategorii AGD kuchenne wygrała Chłodziarko-zamrażarka w stylu retro z pop-artowym wizerunkiem Fryderyka Chopina z serii Vestfrost Art Collection.

Kategoria Tkaniny

W tkaninowej kategorii do finału nominowano 2 produkty. Znalazła się wśród nich membrana PVC i tkanina do dekoracji wnętrz z przeznaczeniem na płaszczyzny sufitowe i ścienne - w trakcie 4 Design Days mówił o jej zaletach Laurent Mazurek, prezes zarządu Nowmat Polska. Drugi z nominowanych produktów to materiał tapicerski Toronto EN, który przybliżył Dusan Sever, przedstawiciel marki Continental.

Wygrał materiał tapicerski Toronoto EN. 

Kategoria Mała architektura

W kategorii Mała architektura do ścisłego finału przeszły 3 propozycje. Jedna z nich to kuchnia ogrodowa CANA® Style 6M NOVA - o jego zaletach na scenie 4DD mówił Jarosław Goraj, prezes Grupy Optimum, właściciel CANA Concept. Drugi z nominowanych produktów to sauna ogrodowa Tuula, którą przedstawił jurorom Wojciech Kumik, architekt, założyciel Home Made Sauna. I ostatnia nominacja trafiła do innowacyjna kostki brukowej o unikatowej formie geometrycznej Bruk - mówił o niej Adam Maroszek, dyrektor handlowy firmy Bruk.

W kategorii Mała architektura wygrała kostka brukowa marki Bruk. 

Kategoria Best Polish Design

Jury oddawali głosy także w specjalnej kategorii konkursowej Best Polish Design. Znalazły się tu 4 nominacje. Była to kolekcja Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska, o której opowiadały Aldona Chudzicka, dyrektor działu rozwoju produktu Ceramiki Paradyż i Beata Dela, lider produktu Ceramiki Paradyż. Druga nominacja trafiła do Tomka Rygalika i marki Miloni za kolekcję mebli Tuo. Przybliżył ją na scenie Mateusz Nowotnik, właściciel Miloni. Pozostałe dwa produkty nominowane w kategorii Best Polish Design to kolekcja luster Cosmic projektu Nikodema Szpunara i Kamili Niedzwieckiej dla marki GieraDesign oraz kolekcja Senja projektu Marcina Jędrzaka dla marki Fjordd. Opowiadał o tym projekcie Marcin Jędrzak, projektant i Witold Kasperkowiak, właściciel Fjordd. 

W kategorii Best Polish Design wygrała kolekcja Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także