Dobry Design 2023. Oto 5 najlepszych produktów w kategorii Mała architektura!

Dobry Design 2023. Oto 5 najlepszych produktów w kategorii Mała architektura!

Autor: Ewa Kozioł
12 sty 2023 10:02

Znamy już pięć najlepszych produktów w konkursie Dobry Design 2023 w kategorii Mała architektura. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali będącej wydarzeniem towarzyszącym 4 Design Days 2023. Zobacz, kto powalczy o nagrodę.

1. Kolekcja saun fińskich, TYYNI STUDIO Mariia Ponomarova

Wyprodukowaną i wdrożoną na rynku skandynawskim kolekcję saun Tyyni wykonano z drewna drzew iglastych – przyjemnego w dotyku i mogącego sprostać wymagającym warunkom użytkowania. Drewno klejone krzyżowo (CLT) to krok w kierunku budownictwa przyszłości – trwałego, precyzyjnie obrabianego oraz przyjaznego środowisku. Ten zaawansowany technologicznie materiał pozwolił na nowatorskie podejście do budowania sauny. Pełna prefabrykacja w warunkach przemysłowych
– prowadzona na podstawie dokumentacji opracowanej w technologii BIM – zapewnia nie tylko wysoką jakość produktu, ale ograniczenie zużycia materiałów i energii.

2. Mini domek Ulita, Ergoe

ULITA to nie tylko dom, a kompleksowe rozwiązanie mieszkaniowe, w pełni wyposażone. To 25 mkw. przemyślanego designu i komfortu, w którym można od razu zamieszkać. To propozycja dla osób, które nie traktują budynku jako celu. Mała przestrzeń i oryginalne detale to rozwiązanie dla osób ceniących minimalizm, proste i funkcjonalne rozwiązania. Wyposażenie stanowią m.in. zintegrowane meble oraz sprzęt RTV AGD, w tym pralka i zmywarka. Kompaktowy kształt, ściany z solidnego
drewna, nowoczesne materiały izolacyjne, dobrze stłumiony dźwięk, oświetlenie w technologii LED. Do tego rekuperacja i ogrzewanie pompą ciepła. ULITA stworzona jest w standardzie niskoenergetycznym

3. Mobilne domki UKOI, UKOI/Odpocznij 

Branża hotelowa stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami. To najlepszy moment do wprowadzania nowatorskich rozwiązań i nieszablonowych konceptów. W odpowiedzi stworzyliśmy model dla turystyki przyszłości: odporny na kryzysy dzięki niskim kosztom i podatny na stabilny rozwój dzięki swej modułowości. UKOI to mobilne domki typu Tiny House z podniebnym oknem i widokiem na naturę.

4. System modułowy Leva, Ego

System modułowy Leva przeznaczony jest zarówno do przestrzeni publicznych, miejskich, jak i prywatnych. Elementy konstrukcji nośnej wykonane są z drewna lub stali, montowane w metalowych narożnikach. Cała konstrukcja szkieletowa mocowana jest do punktów kotwienia u podłoża. Wyposażenie mogą stanowić dowolne elementy np. ławki, krzesła, stoły, łóżka, drabinki, ścianki wspinaczkowe, czy akustyczne, tablice do rysowania, kwietniki lub zabudowa kuchenna. Dach może być stały lub składany, wodoszczelny, przeciwsłoneczny lub zielony. Kostki, każda o wymiarze 2,165 mm x 2,165 mm x 2,400 mm, mogą być dowolnie ze sobą łączone, tworząc funkcjonalną przestrzeń do pracy, zabawy lub wypoczynku.


5. Zestaw Ławek Ergo, Konstanty Stajniak

Ergo jest to zestaw ławek składających się z 5 modułów. Każdy z modułów w celu ułatwienia produkcji i montażu składa się z kilku części – metalowych stelaży oraz drewnianych szczebli. W przestrzeniach miejskich ławki Ergo nie tylko mogą pełnić funkcje użytkowe dla wielu osób jednocześnie, ale również stają się pewnego rodzaju rzeźbą, która z daleka może nabrać nowych wrażeń estetycznych i komponować się z tkanką miejską. Zestaw ławek Ergo pozwala na zaaranżowanie przestrzeni miejskich w sposób nietuzinkowy przy jednoczesnej prostej i niewymagającej produkcji.

Kolejny etap konkursu to prezentacje najlepszych rozwiązań w trakcie 4 Design Days 2023 i wybór zwycięzców. Finał konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali Dobry Design w dniu 27 stycznia w MCK w Katowicach.

Organizatorem Konkursu Dobry Design 2023 jest PTWP, wydawca serwisów Propertydesign.pl i Dobrzemieszkaj.pl oraz organizator 4 Design Days - święta architektury i designu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Zobacz także Konkurs Dobry Design 2023. Znamy TOP 5 w każdej kategorii!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także