×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dobry Design 2023. TOP 5 w kategorii Drzwi i okna!

Dobry Design 2023. TOP 5 w kategorii Drzwi i okna!

Autor: Ewa Kozioł
12 sty 2023 10:08

Oto pięć produktów, które powalczą o tytuł Dobry Design 2023 w kategorii Drzwi i okna.  Zobacz, kto ma szansę na nagrodę. Finalistę poznamy podczas uroczystej gali 27 stycznia w MCK w Katowicach.

1. Drzwi harmonijkowe Megaline Solarlux, Solarlux/IFTM Group

Drzwi harmonijkowe Megaline Solarlux to nowa klasa szytych na miarę przeszkleń, produkt łączący otoczenie budynku z człowiekem, bez zbędnych barier. Dzięki dostępnym wymiarom (ich maksymalna wysokość to 4,50 m, a szerokość pojedynczego skrzydła 1,50 m) i elastyczności (akordeonowa technika składania) otwierają przed projektantami cały szereg nowych możliwości. Wysoką jakość Megaline Solarlux doceniło jury konkursu ICONIC AWARDS 2022 przyznając im tytuł „Best of Best”.

2. Drzwi AWIDOOR Pivot, Awilux

AWIDOOR Pivot to drzwi o spektakularnych wymiarach, łatwe w obsłudze, zaprojektowane z myślą o stworzeniu wejścia do domu robiącego kolosalne wrażenie. System drzwi AWIDOOR Pivot pozwala
tworzyć imponujące konstrukcje zarówno z wypełnieniem panelowym, jak i przeszkleniem – nawet do 4 metrów wysokości. AWIDOOR Pivot to również gwarancja doskonałej izolacji termicznej, a także bezpieczeństwo do klasy RC2. Otwieranie za pomocą klucza, kodu lub skanu palca, umożliwia dopasowanie drzwi do najbardziej zaawansowanych potrzeb oraz wymagań inwestor ów.


3. Drzwi wejściowe Pivot Door, Cortizo

Wielkogabarytowe aluminiowe drzwi wejściowe z przesuniętą osią obrotu odpowiednie dla współczesnych projektów architektonicznych. Linia oferuje doskonałe parametry termiczne i akustyczne w połączeniu z minimalistycznym wzornictwem. Cortizo dysponuje możliwościami wykończenia profili w dowolnie wybranym przez klienta kolorze lakierowania, a dodatkowo oferuje najszerszą na rynku własną gamę wykończeń anodowanych.

4. Linia okien Team GlassLine, Team Plast

W związku z rosnącą rolą nowoczesnego szkła w architekturze oraz podążając za aktualnymi trendami zaprojektowaliśmy linię Team GlassLine. W skład linii wchodzą okna rozwierno-uchylne, okna podnoszono-przesuwne oraz drzwi. Technologia linii Team GlassLine opiera się na niemechanicznym zespoleniu szkła ze skrzydłem, która poza oczywistymi walorami estetycznymi i możliwością zachowania jednolitego charakteru wszystkich konstrukcji w obiekcie.

5. System do drzwi przesuwno-obrotowych Ergon, Novet

Innowacyjny i opatentowany system do drzwi przesuwno-obrotowych pozwalający na zmniejszenie miejsca, jakie zajmują one po otwarciu i uzyskanie nawet do 50% dodatkowej przestrzeni. Dzięki jego
zastosowaniu drzwi otwierają się w obu kierunkach, zależnie od potrzeb i preferencji na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia, co ułatwia przemieszczanie się dzieciom, osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym oraz umożliwia szybkie opuszczenie pomieszczenia w razie nagłej konieczności.

Kolejny etap to prezentacje najlepszych rozwiązań w trakcie 4 Design Days 2023 i wybór zwycięzców. Finał konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali Dobry Design w dniu 27 stycznia w MCK w Katowicach.

Organizatorem Konkursu Dobry Design 2023 jest PTWP, wydawca serwisów Propertydesign.pl i Dobrzemieszkaj.pl oraz organizator 4 Design Days - święta architektury i designu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Zobacz także Konkurs Dobry Design 2023. Znamy TOP 5 w każdej kategorii!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także