PARTNER PORTALU
Już wkrótce 4 Design Days Pre-Opening Online: wśród gości znani architekci!

Już wkrótce 4 Design Days Pre-Opening Online: wśród gości znani architekci!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 sty 2021 12:09

Profesor Ewa Kuryłowicz, Ivan Blasi, Robert Konieczny, Rainer Mahlamäki, Jürgen Mayer, Szymon Wojciechowski - dyskusji między innymi tych cenionych architektów będzie można posłuchać już 28 i 29 stycznia podczas 4 Design Days Pre-Opening Online.

VI edycja święta architektury, designu i nieruchomości w tradycyjnym wydaniu, ze względu na pandemię, odbędzie się w nowym terminie – 13-16 maja 2021 r.

Tematów do dyskusji jest jednak mnóstwo, a wyzwań do pokonania dla architektów, projektantów i inwestorów jeszcze więcej. Dlatego  w dniach 28-29 stycznia 2021 r. zapraszamy na 4 Design Days Pre-Opening Online.

Przez dwa dni w gronie znakomitych architektów, projektantów i inwestorów działających na rynku nieruchomości oraz producentów i dostawców wyposażenia wnętrz będziemy szukać odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące architektury, designu i nieruchomości!

Udział w wydarzeniu potwierdzili już m.in.:

Prof. Ewa Kuryłowicz, architekta, wiceprezes Kuryłowicz & Associates, kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej

Jürgen Mayer
, architekt, założyciel J. MAYER H. und Partner Architekten mbN

Ivan Blasi
, architekt, koordynator Nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej

Robert Konieczny
, architekt, założyciel KWK Promes

Rainer Mahlamäki
, architekt, współzałożyciel Ladhelma & Mahlamäki architects

Szymon Wojciechowski
, architekt, współwłaściciel, prezes zarządy APA Wojciechowski

Marcin Szczelina
, krytyk i kurator architektury

Maciej Błaszak
, kierownik, Zakład Fizyki Matematycznej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Justyna Boduch
, członek zarządu, Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Katowice

Wojciech Fudala
, członek zarządu, Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Katowice

Paulina Grabowska
, dyrektor generalna, NASDRA Conscious Design

Małgorzata Kądziela
, Instytut Nauk o Kulturze, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wojciech Lesiak,
Fundacja Napraw Sobie Miasto

O tym będziemy rozmawiać:

Każda epoka wymaga innej formy. Cztery powody, dla których architektura i design zmienią się na zawsze
Tak jak globalne pandemie XIX i początku XX wieku dały początek współczesnej architekturze, tak koronawirus zrewolucjonizuje dotychczasowe myślenie o przestrzeniach do mieszkania, pracy i spędzania czasu wolnego. Czy to początek nowej ery w architekturze i designie? Co przyniesie nowa normalność? O tym porozmawiamy w gronie architektów i inwestorów.

Architektura. Projekty „dobrze zmieszane”
Rośnie apetyt na miejsca, które oferują wiele funkcji pod jednym dachem, a architektura to jeden z ich najważniejszych atutów. Czy mixed-used to trend na lata, czy chwilowa moda? Jak wpływa na miasta? Co buduje się na świecie, czym może pochwalić się Polska.

Architektura. Budynki z zielonym przesłaniem
Szybciej, taniej – to nie lepiej. Liczy się relacja między budynkiem a środowiskiem. W jaki sposób planować ten dialog, by obiekty były gotowe na wyzwania przyszłości? Jak powinno wyglądać budowanie w erze zrównoważonego rozwoju?

Architektura. Projektowanie dla zdrowia
Pandemia przypomniała nam o kluczowej roli infrastruktury oraz środowiska naturalnego dla zachowania zdrowia fizycznego oraz dobrostanu emocjonalnego człowieka. Co powinniśmy zrobić, aby stawić czoła współczesnym problemom miast? Jakie działania powinni podjąć eksperci - architekci i przedstawiciele innych dziedzin nauki - wobec nowych potrzeb, oczekiwań i zagrożeń?

Mieszkania. TrendWatch
Jak zmieniły się mieszkaniowe potrzeby Polaków? Co jest nowym must-have, a co odeszło do lamusa. Nowe wyzwania dla architektów. 

Design. Jak zaprojektować 1,5-metrowe społeczeństwo w...
...biurach. Architekci o wyzwaniach w tworzeniu biur od nowa

...hotelach. Bezpieczne w dyskretny sposób. Design w służbie bezpiecznych przestrzeni do wypoczynku i podróży

...handlu. Centra handlowe nie odkryją nowego świata, korzystając ze starych map

...przestrzeni publicznej. Mieszkańcy potrzebują zielonych przestrzeni

Design. Nowa, bezdotykowa era
Komfortowe, designerskie, sterowane głosem lub zbliżeniowo i bezpieczne – czy systemy i bezdotykowe urządzenia opanują nasze mieszkania, biura, sklepy, ulice? Co oferuje rynek, czego oczekują klienci?

Design. Cel – zdrowy klimat. Biznes meblowy bez śmieci, bez CO2
Rola gospodarki obiegu zamkniętego w produkcji mebli. Surowce, energia, technologia. Ekologia wpisana w biznesplan – ile kosztuje?

ZOBACZ AGENDĘ NA WWW.4DD.PL

Szerokie dotarcie zapewnią transmisje i retransmisje debat. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szeroka kampania promująca partnerów spotkania, realizowana w mediach Grupy PTWP: PropertyDesign.pl, Dobrzemieszkaj.pl, PropertyNews.pl oraz social mediach.

Wszystko z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zapewniających otwarty dostęp do wydarzeń i treści, interaktywność i bezprecedensowy medialny zasięg.

4 Design Days to największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także