×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Konkurs Dobry Design 2023. TOP 5 w kategorii Dekoracje!

Konkurs Dobry Design 2023. TOP 5 w kategorii Dekoracje!

Autor: Ewa Kozioł
09 sty 2023 08:53

Oto pięć produktów, które powalczą o tytuł Dobry Design 2023 w kategorii Dekoracje. Zobacz, kto ma szansę na nagrodę. Finalistę poznamy podczas uroczystej gali 27 stycznia w MCK w Katowicach. 


1. Lustro Vi, Buket Studio

Lustro inspirowane damską sylwetką. Vi po łacinie oznacza „siłę”, a siła jest kobietą. – Projektując ten model starałyśmy się w statycznym przedmiocie uchwycić ruch, taniec, gibkość ciała. Chcemy, aby kobiety, które  będą się przeglądały w tym lustrze uśmiechały się do siebie, bawiły się ze swoim odbiciem, tańcząc i niosąc radość w swoim domu. Sposób produkcji jest dla nas kluczowy. Odnalezienie rzemieślników, którzy posiadali odpowiednią wiedzę, umiejętności, ale przede wszystkim chęć i zapał do stworzenia produktów unikatowych, było ogromnym wyzwaniem –  podkreślają autorzy projektu. Finalnie lustra powstają na obrzeżach Warszawy w małej manufakturze stolarskiej. Projektowane i produkowane są w duchu slow, dlatego mają krótki łańcuch dostaw.

2. Akustyczna kolekcja przegród i zawiesi Well-being, Muraspec

Kolekcja wykonana z filcu PET pochodzącego z recyklingu. Zarówno kształty, jak i kolory tworzą bardzo naturalną i ekologiczną kompozycję idealną do każdego biura lub wnętrza publicznego. Kształt liścia z nacięciami można układać na wiele sposobów, dzięki czemu każdy element może wyglądać inaczej – efekt luźno leżących liści. Zawiesia lampowe z filcu grawerowanego tworzą przepiękny jesienny wiszący ogród. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej każde z wnętrz możemy komponować indywidualnie.

3. Organiczny dywan, OT.Kwadrat Studio

Organiczny dywan o nieregularnym kształcie, inspirowany naturą. Zaprojektowany przez Aleksandrę Kuśmierek. Wykonany z najwyższej jakości wełny nowozelandzkiej. Stworzony z trzech struktur wełny o różnej gęstości, strukturze i wysokości runa. Regulujący mikroklimat domu, utrzymujący odpowiednią wilgotność powietrza. Przez sensoryczną strukturę stymulujący proces poznawczy u dzieci. Szczególnie w przypadkach gdzie stymulacja powinna być delikatna i naturalna. U dorosłych wspomaga pobudzenie receptorów stóp. Przez wyczuwalne różnice w strukturze, stosowny w większych rozmiarach może ułatwić proces przemieszczania się osób niedowidzących. Zapewniający oryginalny design i dekorację podłogi.

4. Lustro Squiggle, P55 Mirrors

Dekor ścienny przybrał w naszej pracowni formę lustra. Jego kształt jest wynikiem niezliczonych twórczych esów-floresów, bazgrołów i zabawy formą. Jest to ręcznie wykonane, srebrne lustro o swobodnym i graficznym dekorze. Forma lustra w postaci ażurowego zawijasa wpływa na jego silny związek z przestrzenią. Lustro można wieszać w czterech różnych kierunkach, co daje możliwość zmiany efektu wizualnego.

5. Lampa stołowa inspirowana japońską sztuką origami, Graylama Design

Lampa stołowa inspirowana japońską sztuką origami. Korpus betonowy tworzy solidną podstawę, a uzupełniony został płóciennym abażurem. Wygląd inspirowany papierowym origami i nowatorska
konstrukcja kształtu sprawia, że jest atrakcyjna i wyjątkowa. Lampa jest wspaniałą dekoracją domową. Bardzo dobrze sprawdza się jako oświetlenie zarówno sypialni, jak i salonu. Wymiary: korpus szerokość 22 cm, wysokość 11 cm, z abażurem 35 cm.

Kolejny etap konkursu to prezentacje najlepszych rozwiązań w trakcie 4 Design Days 2023 i wybór zwycięzców. Finał konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali Dobry Design w dniu 27 stycznia w MCK w Katowicach.

Organizatorem Konkursu Dobry Design 2023 jest PTWP, wydawca serwisów Propertydesign.pl i Dobrzemieszkaj.pl oraz organizator 4 Design Days - święta architektury i designu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Zobacz także Konkurs Dobry Design 2023. Znamy TOP 5 w każdej kategorii!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także