×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Kultowa sofa projektu Tomka Rygalika. Sprawdzi się w domu i biurze!

Kultowa sofa projektu Tomka Rygalika. Sprawdzi się w domu i biurze!

Autor: Ewa Kozioł
22 gru 2021 13:40
Aktualizacja: 23 gru 2021 11:45

Sofa Wandi zaprojektowana przez Tomka Rygalika to kultowy model z oferty Nobonobo. Idealnie pasuje zarówno do domu i mieszkania, jak i do przestrzeni publicznych. Zobaczcie jak prezentuje się w nowej siedzibie OTO Film.

Tomek Rygalik i jego projekty

Sylwetki Tomka Rygalika nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z najbardziej uznanych polskich projektantów, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Współpracuje z wiodącymi światowymi markami, a także realizuje wiele projektów dla instytucji kultury. Od 2016 roku współtworzy społeczność Design Nature oraz kreatywny kampus w Sobolach. Znany designer ma na koncie wiele oryginalnych projektów, w tym także mebli wypoczynkowych. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje sofa Wadi zaprojektowana dla marki Nobonobo.

– Moje pierwsze siedzisko, zaprojektowane w 2005 roku, nie miało żadnych komponentów w środku, był tylko tym, co widać na zewnątrz – dość szczęśliwie otarłem się o ideał. Od tamtych czasów nieustannie staram się znaleźć lepszą ideę na to, jak skonstruowany jest mebel, biorąc pod uwagę coraz bardziej zaawansowane wytyczne odpowiedzialnego, holistycznego projektowania. Są one ważne nie tylko w meblarstwie, dlatego też współtworzę społeczność Design Nature, w ramach której badamy świat wokół nas i wymyślamy go na nowo pod kątem gospodarki obiegu zamkniętego. Również jako szef studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa pod hasłem „Projektowanie jutra” realizuję te postulaty – tak o swoich projektach mebli nie tylko wypoczynkowych opowiada Tomek Rygalik.

Meble wypoczynkowe Wadi

Wszystkie te wytyczne spełnia zaprojektowana przez cenionego designera dla marki Nobonobo kolekcja mebli wypoczynkowych Wadi. W jej skład wchodzi miękka, wygodna sofa w wersji dwu- i trzyosobowej, fotel oraz pufa. Zestaw wyróżnia charakterystyczna forma, będąca wynikiem połączenie wąskich modułów z reprezentatywnym dla całej kolekcji zaobleniem. Przywołuje ona skojarzenia z designem lat 70. i 80., subtelnie nawiązując do stylistyki tego okresu. Ilość modułów można spersonalizować, co pozwala na dopasowanie siedzisk do każdego wnętrzu. 

Dodatkowym atutem są miękki i wygodne siedziska, które wypełnia system SoftLayers™ – kompozycja specjalnie dobranych pianek elastycznych. Tapicerowane pokrowce można zdjąć i wyprać, co pomaga utrzymać meble w czystości. Kolekcja Wadi wpisuje się także w założenia gospodarki cyrkularnej. Nic więc dziwnego, że zaprojektowana w 2020 roku szybko zyskała popularność i uznanie, o czym świadczą prestiżowe nagrody – Must Have 2020 oraz finalista konkursu Dobry Wzór 2020.

Wnętrza OTO Film spod kreski Poco Design

Zaprojektowana przez Tomka Rygalika kolekcja Wadi z oferty marki Nobonobo szybko zyskała także uznanie wśród projektantów i architektów wnętrz. Oryginalne w formie meble, dające szerokie możliwości personalizacji, doskonale sprawdzają się bowiem zarówno w aranżacji wnętrz prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Najlepiej świadczy o tym projekt nowej siedziby OTO Film, której wnętrza niedawno wyróżniono w prestiżowym konkursie organizowanym w ramach Art in Architecture Festival. Zaprojektowana przez Patrycję Suszek-Rączkowską przestrzeń, w której ważne miejsce zajmuje właśnie kolekcja mebli wypoczynkowych Wadi, nagrodzona została w kategorii biuro. Założeniem projektu było dostosowanie wystroju do minimalistycznej bryły budynku. Architektka postawiła na betonowy, loftowy klimat ocieplony kolorystycznymi akcentami i tapicerowanymi meblami, ze sztuką w tle.

OTO Film to jedno z najstarszych i najbardziej uznanych studiów filmowych w Polsce. Projektując tak kreatywne otoczenie pracy dla wielu osób, właścicielka pracowni Poco Design postawiła na koncepcję czterech żywiołów, odpowiadającą czterem kondygnacjom budynku, w którym parter i strefa wejścia podporządkowane zostały mocy ognia.

Zaaranżowana strefa spotkań i wypoczynku odpowiada domowej części salonu z tarasem. Duże okna otwarte na otaczającą zieleń wpuszczają do wnętrz dzienne światło, tworząc przyjazne miejsce biznesowych spotkań i rozmów. W przestronnej strefie wypoczynku królują meble marki Nobonobo. Sofa z kolekcji Wadi projektu Tomasza Rygalika oraz siostrzany fotel i puf tworzą idealne miejsce do relaksu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także