×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Maciej Zień - zobacz jego najnowszą kolekcję płytek

Maciej Zień - zobacz jego najnowszą kolekcję płytek

Autor: Anna Usakiewicz
15 paź 2019 15:53

Projektant postanowił odpowiedzieć na wchodzący na salony trend eksponujący maksymalizm i przepych, w stylu, który zachwyci wszystkich lubiących blask, połysk oraz płytki dekoracyjne, które same z siebie stanowią niezwykłą ozdobę wnętrza.

Ponad 10-letnia współpraca Macieja Zienia z Grupą Tubądzin udowadnia jak wielkim zainteresowaniem cieszą się propozycje projektanta. Na Targach Cersaie w Bolonii premierę miały trzy kolekcje łazienkowe w formacie 33x90 cm – ze względu na ich różnorodność nawet najbardziej wymagający klienci znajdą coś dla siebie. Przedstawiamy pierwszą z nich.

Maciej Zień doskonale zna gusta Polek, jego kolekcje zachwycają bowiem przede wszystkim panie. Te, które lubią otaczać się ponadczasową elegancją. W końcu od wielu lat projektant tworzy modę i ekskluzywne ubrania dla kobiet, które chcą się czuć pięknie i luksusowo. Z myślą o nich powstała także kolekcja Lucid dla Ceramiki Tubądzin, utrzymana w gamie kolorystycznej rozciągającej się między bielą a czernią.

Maciej Zień sięgnął po polski kryształ, który w naszych domach jest od wielu lat obecny – od ponadczasowych karafek, wazonów i bombonier przekazywanych w rodzinach z pokolenia na pokolenie do najmodniejszych żyrandoli czy kieliszków. W swojej kolekcji projektant zaproponował kryształ w bardzo nowoczesnym wydaniu, stawiając na przenikanie się wzajemne płaszczyzn i trójwymiarowe, lustrzane płytki o błyszczącym wykończeniu, na które składają się tysiące drobnych „kryształków”.

Biała płytka Lucid o wymiarach 33x90 cm pięknie komponuje się z mozaiką ścienną Lucid Pearl ( 269x230 mm), przypominającą złożone z trójkątów diamenty, których jeden bok jest matowy, a drugi jest lustrem. Jest ona niezwykle dekoracyjnym elementem, który można wykorzystać dowolnie – jako mocny, punktowy akcent lub wypełniając nim całą ścianę – pomieszczenie zyskuje wtedy optycznie, ze względu na lustrzane elementy.

Kolekcja Lucid to także dwie pozostałe mozaiki ścienne: Lucid Square Black i Lucid Black (205x186 mm). Pierwsza z nich składa się z 9 czarnych kwadratów, o drobnoziarnistej strukturze, każdy z nich otoczony lustrzaną, połyskującą ramą, z mocno zarysowanymi krawędziami. Druga z mozaik, o kształcie sześciokąta, to niezwykle oryginalny wzór naprzemiennie wklęsłych i wypukłych trójkątów, które na ścianie dają pogłębiony efekt trójwymiaru.

Przez postawienie na biel i czerń oraz paletę barw między nimi projektant uzyskał efekt odważnej elegancji. Płytki z kolekcji Lucid świetnie łączą się z płytką gresową Black Pulpis na posadzce, również kreacji Macieja Zienia (60 x 60 cm).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także