Meble Kler w Muzeum Narodowym w Warszawie

Meble Kler w Muzeum Narodowym w Warszawie

Autor: Justyna Łotowska
11 lut 2022 10:18

Meble zaprojektowane przez Pracownię Projektową Wzorro z Katowic, a wykonane przez Kler Atelier – na stałe zagościły w holu głównym i Galerii Faras Muzeum Narodowego w Warszawie.

Projekt Pracowni Projektowej Wzorro wygrał w konkursie organizowanym przez Muzeum. Ponieważ w takiej przestrzeni – przeznaczonej dla szerokiego grona zwiedzających – meble muszą spełniać wyjątkowe wymagania pod względem jakości wykonania i trwałości, realizacji zadania podjęło się Kler Atelier – pracownia, w której powstają meble nietypowe, na indywidualne zamówienie, według oryginalnego projektu.

Wyzwaniem było wkomponowanie mebli w wymagające, zabytkowe wnętrza budynku. Inspiracją dla projektu był geometryczny wzór posadzki holu głównego Muzeum Narodowego, a drewniane elementy nawiązują do detali mebli z Galerii Faras. Meble składają się z modułów, które można zestawiać w dowolne konfiguracje w zależności od bieżących potrzeb w Muzeum.

Swobodne układy modułów zapewniają niezbędną elastyczność – siedziska są mobilne i łatwe w montażu i demontażu. To istotne, ponieważ w holu odbywają się wydarzenia publiczne i artystyczne, które wykorzystują cała jego przestrzeń. Więcej informacji o meblach Kler w Muzeum Narodowym na stronie producenta

Marka Kler była jednym z partnerów tegorocznego wydarzenia 4 Design Days, które w dniach 27-30 stycznia odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W trakcie 4DD premierę miała nowa linia mebli Attitude, które powstały we współpracy z uzdolnionymi projektantami z całego świata. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także